Informoval o tom portál tvnoviny.sk. Žiadna možnosť interrupcie na žiadosť ženy! Martin Čepček opäť poriadne prekvapil vlastných kolegov vo svojom poslaneckom klube OĽaNO.

Poslanec pre zdravotné problémy svoje rozsiahle vyjadrenie poslal emailom aj spolu so svojou fotografiou. Podľa informácií TV Markíza tvrdí, že emailom informoval aj koaličnú radu a neporušil žiadne dohody vnútri klubu ani smerom ku koalícii.

Nikto z členov koaličnej rady však nijako nezareagoval. Čepčekovi prvý aj druhýkrát vyčítali a vyčítajú spôsob predkladania jeho návrhu aj jeho radikálny obsah.

Na otázku, ako jeho návrh pomôže ženám v ich kritickej situácii, odpovedal nasledovné: „Vystresovaná tehotná žena je uchránená od každého nátlaku ísť potratiť svoje zdravé dieťa."

Uzávierka zákonov na najbližšiu schôdzu bola 8. januára 2021, ale v tom čase ešte neuplynula polročná stopka na predkladanie interrupčnej novely. Preto to Čepček podal až tento týždeň. Na program sa tak dostane jeho návrh zrejme až na marcovej schôdzi.