Čaputová sa po rozvode s architektom Ivanom dala dokopy s umelcom Petrom Konečným (52). Ako svojho oficiálneho partnera ho predstavila pritom iba pred niekoľkými mesiacmi počas predvolebnej kampane. Stalo sa tak krátko potom, čo definitívne pred súdom ukončila svoj prvý zväzok.

"Možno ste si všimli, a ak by aj nie, radšej vám to povieme úprimne. V poslednom období nás nie je spolu s partnerom Petrom vídavať. Nechceme, aby sa o tom špekulovalo, ani vás nechceme zavádzať spoločným vystupovaním na verejnosti. Radšej budeme s Petrom úprimní a povieme vám, že naozaj prechádzame ťažkým obdobím vyrovnávania sa so situáciou, v ktorej sme sa ocitli. Verím, že u vás nájdeme v tomto porozumenie, nie sme ani prvým ani posledným vzťahom, ktorý prechádza náročným obdobím," vyhlásila Čaputová na sociálnej sieti. "Musíme sa ale, zároveň, venovať aj svojim povinnostiam. Ja sa sústredím na prípravu do výkonu funkcie, na ktorú ste mi dali dôveru. Plánujeme zahraničné cesty, inauguráciu a budujeme tím, z ktorého vám už zajtra oznámime prvé mená," pokračuje budúca hlava štátu.

 

Pritom na jeho profile na sociálnej sieti už niekoľko dní nepribudli žiadne spoločné fotografie, čo nasvedčovalo krízu vo vzťahu. Keď týždenník Šarm oslovil Petra Konečného a chcel sa ho opýtať na to, ako zvládajú predinauguračné obdobie, aj prečo nesprevádzal partnerku pri voľbách, zareagoval: „Vydáme čoskoro prostredníctvom sociálnej siete vyhlásenie.“ Na otázku, či chcú ohlásiť rozchod, povedal: „Rozchodom by som to nenazval. Prepáčte, viac sa už vyjadrovať nebudem. Ďakujem.“

Na ceste do volebnej miestnosti - spolu kráčala mama s dcérou, partner Peter Konečný krčal vedľa.
Na ceste do volebnej miestnosti - spolu kráčala mama s dcérou, partner Peter Konečný krčal vedľa.
Zdroj: Profimedia

Prečítajte si tiež: