Cesta na bohoslužbu Te Deum bola pre ochranku tvrdou skúškou. Čaputová na ňu išla v sprievode svojich dcér. Ema aj Lea však spolu s Čaputovej partnerom Petrom Konečným kráčali v úzadí. Ochranka musela pozorne sledovať hlavne novú prezidentku, ktorá brala od ľudí darčeky v podobe kytíc a každému podávala ruky.

Pre jej ochranku to nebolo vôbec jednoduché, nakoľko nemohli tušiť, či sa v dave nenachádza aj nejaký šialenec, ktorý by hypoteticky mohol na prezidentku zaútočiť. Našťastie sa nič vážne nestalo a Čaputová prišla do Dómu sv. Martina bez jediného incidentu.

Zuzana Čaputová sa pešo presúvala z Reduty do Dómu sv. Martina.
Zuzana Čaputová sa pešo presúvala z Reduty do Dómu sv. Martina.
Zdroj: archív

 

Nová prezidentka, respektíve jej ochranka bude mať problém aj v najbližších dňoch. Čaputová totiž deklarovala, že chce ostať bývať v Pezinku a nebude po ceste do práce využívať prednostnú jazdu s húkačkami. Podľa odborníkov ju to rýchlo prejde. Musí totiž dodržiavať termíny a hlavne už patrí medzi ústavných činiteľov s najvyšším stupňom ochrany. Už si nemôže diktovať kedy bude s ochrankou a napr. ako rýchlo pôjde auto, v ktorom sa vezie. To všetko už bude mať na starosti ochranka ústavných činiteľov.