"Pre jedného z najslávnejších slovenských športovcov, krasokorčuliara Ondreja Nepelu, bola druhou mamou. Priviedla ho k olympijskému zlatu a oporou mu bola aj v jeho ťažkých životných chvíľach. Rodená Viedenčanka našla druhý domov v Bratislave. A aj keď pri okupácii v 1968 zvažovala odchod, napokon zostala do konca svojho života na Slovensku. Hilda Múdra mala srdce zapálené pre šport. Ďakujem jej za to, aké dobré meno spravila Slovensku vo svete," uviedla hlava štátu na sociálnej sieti.

Prezidentka navštívila Hildu Múdru pred šiestimi mesiacmi v jednom z bratislavských domovov seniorov. "Pamätám si jej pohľad a vnímala som jej krehkosť," napísala.

Múdra počas svojej kariéry priviedla svojho najslávnejšieho zverenca Ondreja Nepelu k desiatim zlatým medailám na vrcholných podujatiach.

Za svoju celoživotnú prácu dostala aj viacero ocenení. Trofej MOV Šport a etika (1998), Zlaté kruhy SOV a Cenu fair play SOV (2000), Medailu Pierra de Coubertin od MOV (2003) i čestné členstvo v Slovenskom olympijskom a športovom výbore (2004).