Jedným z dôvodov, prečo by mala vláda zrušiť núdzový stav, je podľa neho takmer úplný útlm nákazy koronavírusom. Kvôli pozornosti upriamenej iba na pandémiu mohlo podľa Bukovského v dôsledku nedostatočnej zdravotnej starostlivosti zomrieť mnoho Slovákov. „Všetko podriaďujeme tomu, aby sme sploštili krivku, ktorá prinajmenšom v našej krajine je taká rovná, že ju už nejde stlačiť pod podlahu,“ dodal s tým, že oveľa viac ľudí denne zomiera napríklad aj kvôli závislosti na alkohole či extrémnu chudobu.

„Pri dodržaní elementárnych pravidiel je šírenie koronavírusu nedostatočné na to, aby sme ho označovali za epidémiu či pandémiu,“ pokračoval s tým, že ľudia sa už dávno mali sústrediť na umývanie, zdravé stravovanie; či dopĺňanie potrebných vitamínov. Do pozornosti dal aj text, ktorý prvýkrát publikoval ešte v roku 2004.

Bukovský upriamil pozornosť na to, že elementárne opatrenia počas epidémie sme mali využívať už dávno.
Bukovský upriamil pozornosť na to, že elementárne opatrenia počas epidémie sme mali využívať už dávno.
Zdroj: youtube

Jeho kritika však priniesla viacero nahnevaných reakcií, ktoré ho rozčúlili. „Vy mi hovoríte, čo mám robiť? Radíte mi, aby som šiel do nemocníc a bojoval v prvej línii za zdravie ľudí? Ja bojujem za zdravie zdravých ľudí už 30 rokov. Strašne ma trápi toto pokrytectvo,“rozohnil sa.

Podotkol, že pri testovaní na koronavírus zdravotníci viackrát zlyhali. Ako príklad uviedol ženu, ktorá ho kontaktovala. Tá mala byť v karanténe vyše mesiaca a nakoniec ju zdravotníci kontaktovali s tým, že si jej test poplietli s iným. Podľa Bukovského sú desiatky podobných prípadov. „Ďalší príklad, ktorý vo mne vypol akýkoľvek rešpekt voči vláde, ministerstvu zdravotníctva aj krízovému štábu,“dodal nahnevane.

Ďalším závažným dôvodom sa zrušenie núdzového stavu je podľa Bukovského to, že počet potvrdených prípadov na Slovensku nie je tak vysoký, aby vznikla epidémia. Pri nej je podľa neho potrebné mať 1000-1800 nakazených na 100-tisíc obyvateľov. „Pri počte obyvateľov na Slovensku by sme museli mať aspoň 55-tisíc pozitívnych prípadov COVID-19,“vysvetlil s tým, že počet chorých na Slovensku dosiahol 6 percent dolnej hranice epidémie, teda o pandémii nemôže byť ani reč.

Keďže nikdy v našej krajine nikdy nešlo o epidémiu koronavírusu, vyzývam vládu Slovenskej republiky, aby okamžite a bez akýchkoľvek ďalších oddiaľovaní okamžite zrušila núdzový stav v celej spoločnosti. Jeho ďalšie zotrvávanie zadáva dôvodné obavy o zákonné postupy v konaní vlády,“zakončil.

FOTO z karantény nájdete v galérii