Menej ako dva mesiace do prezidentských volieb nie je stále známy definitívny počet uchádzačov a post hlavy štátu. Po výzve Obyčajných ľudí, aby sa opoziční kandidáti Robert Mistrík, František Mikloško a Zuzana Čaputová spojili v prospech jedného z nich, mohli Matovičovci nakoniec zamiešať karty. Spomínaná trojica sa totiž k činu nemá a OĽaNO naznačilo, že by  mohlo do boja o prezidentský palác poslať svojho kandidáta, či lepšie povedané kandidátku. Nemal ňou byť nikto iný ako Veronika Remišová, ktorej meno sa už pár týždňov v súvislosti s voľbami skloňovalo.

Poslankyňa Veronika Remišová je jednou z najvýraznejších osôb v OĽaNO
Poslankyňa Veronika Remišová je jednou z najvýraznejších osôb v OĽaNO
Zdroj: Diana Èernáková


Samotný Matovič síce ešte v nedeľu na RTVS tvrdil, že nechce ešte viac trieštiť situáciu v opozičnom krídle, včera na sociálnej sieti sa to však nieslo už v inom duchu. Na Facebook totiž pridal Remišovej fotku aj so zaujímavým komentárom. “Vzdelaná. Inteligentná. Rozhľadená. Citlivá a dobrá žena. A výborná politička. Veronika, ktorú by som s radosťou volil za prezidentku,” napísal.

Jednoznačné slová Remišovej

Na dnešnej tlačovej konferencii poslankyňa Remišová oznámila, že nebude nakoniec kandidovať. "Ďakujem za podporu, veľmi si to vážim. V týchto prezidentských voľbách kandidovať nebudem," povedala rozhodne. Argumentovala tým, že má ešte veľa práce v aktívnej politike. "Keď som sa vrátila na Slovensko a vstúpila som do politiky išla som len s jedným cieľom, aby bola bez korupcie," vysvetlila. 

Prečítajte si tiež: