Vlak súkromného prepravcu sa vykoľajil prepoludním pri Hlavnej stanici v Bratislave. Informovali o tom Aktuality.sk. "Náš vlak sa vykoľajil pre pokazenú výhybku na koľajniciach, nič sa nestalo ani rušňovodičovi,“ uviedla  hovorkyňa súkromného dopravcu Alžbeta Nečasová.

Vlak firmy Regiojet sa vykoľajil, keď smeroval do depa.
Vlak firmy Regiojet sa vykoľajil, keď smeroval do depa.
Zdroj: Branislav Raèko

Vlak bol v tom čase bez cestujúcich a prichádzal do depa.  Trať Bratislava Hlavná stanica - Bratislava Nové Mesto je neprejazdná. Nehoda spôsobila meškanie vlakov 30 až 60 minút, no momentálne napríklad rýchlik z Bratislavy do kútov má meškanie 13 minút. Cestujúci  na tejto trase by mali odchádzať zo stanice Bratislava Nové Mesto, vyhnú sa tak problémom na Hlavnej stanici a využiť električky. 

Súkromný dopravca o situácii informuje aj na sociálnej sieti:

Jediné vlaky, ktoré premávajú z hlavnej stanice sú vlaky Os 4323, Os 4325 a Os 4327 a REX 1771. Avšak musia ísť odklonom cez stanicu Bratislava Predmestie a budú dosahovať vyšších meškaní.

Náhradná doprava: Zo stanice Bratislava Nové Mesto môžete využiť do centra mesta električku 4, ktorá premáva na Trnavské mýto, Kamenné námestie a pod Most SNP. V električkách platia vďaka integrovanej doprave rovnaké lístky IDS BK, ako v našich vlakoch.

Vlak Os 4328 mimoriadne ukončuje jazdu už v Kvetoslavove pre stret s osobou v koľajisku. Cestujúcich prosíme, aby prestúpili do vlaku Os 4332.

Vlak Os 4331 je odrieknutý. Náhradou je vlak REX 1771, ktorý bude zastavovať v rovnakých staniciach, ako odrieknutý Os 4331.

Veľký prehľad meškajúcich vlakov nájdete na nasledujúcej strane