Dážď v Bratislave v piatok ráno spôsobil niekoľko nehôd. Prvá sa odohrala na moste Lafranconi, kde v sebe skončili tri autá.

"V Bratislave, na konci mosta Lafranconi, v smere do Petržalky, sa zrazilo viacero vozidiel, blokovaný je pravý jazdný pruh, počítajte tam s rozsiahlymi kolónami už od tunela Sitina," informuje o nehode Stellacentrum. Tunel Sitina je z dôvodu kolón priebežne uzatváraný, na obchádzku cez Patrónku Vás navedie polícia.

FOTO: Hromadná zrážka 60-tich áut. Takto vyzerá peklo na diaľnici!

"Premávka je odkláňaná dopravnými policajtmi od Harmincovej ulice v smere na Patrónku, taktiež je neprejazdný výjazd z Botanickej ulice na most Lafranconi a premávka je presmerovaná v smere na Nábrežie armádneho generála Ludvíka Svobodu," informoval Michal Szeiff, bratislavský krajský policajný hovorca.

V uvedenom úseku je premávka výrazne spomalená. Polícia žiada vodičov, aby na prejazd využili inú trasu, pokiaľ je to možné.

Ďalšia nehoda sa stala pred mostom Lafranconi, ale v smere z  Einsteinovej ulice. Vodiči sa preto musia obrniť poriadnym dúškom trpezlivosti, vo vytvorených kolónach si počkajú aj niekoľko desiatok minút.

Situácia na Slovensku

Slovenská správa ciest informuje, že všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území Slovenska sú zjazdné a povrch vozoviek je vlhký až mokrý.

Povrch vozoviek na cestách I., II. a III. triedy je prevažne mokrý. Na úsekoch ciest II/584 Srdiečko - Bystrá, II/537 Podbanské - Tatranská Polianka a na cestách III. triedy v obvode Brezno sa miestami vyskytuje utlačený sneh do hrúbky jedného centimetra..

Povrch vozoviek na horských priechodoch (HP) je prevažne mokrý.

Na D1 v okolí Popradu je hmla s dohľadnosťou do 50 m, v lokalitách Bertotovce, Fričovce, Vrútky, Turany a Čataj je dohľadnosť na 100 m spôsobená silným dažďom. Na ceste I/14 na HP Šturec je nebezpečenstvo padania stromov.