Obchádzka dočasne nahradí súčasné premostenie Chorvátskeho ramena za zastávkou Jungmannova. Informuje o tom primátor hlavného mesta Matúš Vallo na sociálnej sieti.

"Od piatka spúšťame bajpas číslo tri - obchádzkovú trasu pre vozidlá, peších aj cyklistov, ktorá v súvislosti s výstavbou predĺženia petržalskej električky dočasne nahradí súčasné premostenie Chorvátskeho ramena za zastávkou Jungmannova," napísal primátor.

Práce na výstavbe predĺženia električkovej trate v bratislavskej Petržalke pokračujú po celej dĺžke trate. Na snímke panoráma budúcej električkovej trate pri kostole Svätej rodiny 16. novembra 2022 v bratislavskej Petržalke. FOTO TASR - Miroslav Košírer
Zdroj: Miroslav Košírer

Vysvetlil, že neďaleko "bajpasu" sa dokončujú základy budúceho veľkého združeného mosta cez Chorvátske rameno, ktorý bude súčasťou predĺženia električkovej trate v Petržalke. "Práce na združenom moste sa aktuálne dostávajú do fázy, v ktorej bude potrebné uzavretie súčasného premostenia," doplnil.

Obchádzka poslúži podľa Vallových slov na to, aby ostala doprava medzi Rusovskou cestou, Jantárovou cestou a Námestím Hraničiarov plynulá aj počas dočasného uzavretia súčasného premostenia cez Chorvátske rameno.