Bývalého policajta Mariána Kučerku údajne zadržali bosnianske policajné sily, informuje portál Aktuality. Kučerka sa doposiaľ stíhal úspešne vyhýbať pojednávaniam pred Najvyšším súdom.

O ex-policajtovom zadržaní informuje denník Dnevni avaz. V článku je uvedené, že policajti konali v súlade s celosvetovým zatykačom. Popis osoby "K. M. narodený 18. marca 1983,”sa zhoduje s bývalým vyšetrovateľom NAKA.

Bývalý policajt NAKA Marian Kučerka.
Zdroj: Ľudmila Lacková

Špecializovaný trestný súd už bývalému policajtovi udelil 11-ročný trest odňatia slobody. Konečný rozsudok mal vyniesť Najvyšší súd, pretože sa Kučerka odvolal.

Od decembra minulého roka sa však vyhýbal verejnému pojednávaniu. Najprv vyhlásil, že je práceneschopný, a potom odcestoval do Bosny a Hercegoviny a tamojšiemu súdu oznámil, že je chorý a nemôže cestovať. Sudca naňho nakoniec vydal zatykač.

Kučerka čelí obžalobe za prijatie úplatku vo výške 25.000 eur od podnikateľa Norberta B. prostredníctvom bývalého šéfa finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry Bernarda S. Pomôcť mal za to Štefanovi Ž., príbuznému exministra Petra Žigu. V druhom skutku sa mu kladie za vinu, že mal prijať úplatok vo výške 200.000 eur od bývalého riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta M.

Vyjadrenie Kučerkovho advokáta nájdete na ďalšej strane >>>