Nitriansky podnikateľ Norbert Bödör prežíva naozaj krušné chvíle. V piatok ho po návrate z Chorvátska zadržala NAKA a len o niekoľko hodín neskôr ho dokonca  prokurátor navrhol stíhať väzobne. Bödöra väčšina Slovákov pozná,ako jedného z trénerov elitného zápasníka MMA - Attilu Végha či  pre medializované podozrenia z lustrovania novinárov v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka († 27). Meno Bödör je však v podnikateľských kruhoch známe celé roky.

Norbert je synom vplyvného „oligarchu“ Miroslava Bödöra, ktorý je v príbuzenskom vzťahu s bývalým policajným prezidentom Tiborom Gašparom a zároveň majiteľom súkromnej bezpečnostnej služby Bonul. A práve SBS Bonul získala viac ako lukratívne zákazky najmä počas vlád Roberta Fica.

Bývalý telekomunikačný technik Miroslav Bödör získaval pre svoju bezpečnostnú službu zákazky na ministerstve hospodárstva hneď za prvej Ficovej vlády. Neskôr však prišli objednávky aj zo Sociálnej poisťovne, Slovenskej pošty či zo Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Exminister hospodárstva Ľubomír Jahnátek svojho času dokonca priznal, že sa s Bödörom stretol na poľovačkách. Vo firmách či nehnuteľnostiach, ktoré Bödör vlastnil, sa v minulosti mali stretnúť funkcionári Generálnej prokuratúry a vplyvní politici zo Smeru. Dokonca aj samotný Robert Fico sa pred rokmi osobne prihovoril zamestnancom Bonulu na večierku súkromnej firmy v nitrianskom PKO.

Bonul bol dlhodobo najväčšou súkromnou bezpečnostnou službou na Slovensku a tvorí základ biznisu Bödörovcov. Podľa informácii portálu Trend.sk tržby tejto spoločnosti medzi rokmi 2013 a 2016 narástli z 25,8 na 63,1 milióna eur.  To malo predstavovať vyššiu hodnotu, ako keď sa zrátajú tržby desiatich ďalších najväčších členov Asociácie súkromných bezpečnostných služieb.

Mohlo by vás zaujímať: