V čase, keď pravda o ich vzťahu vyplávala na povrch, už manželia dokonca spolu niekoľko mesiacov nežili. Beňová si začiatok roka užívala sama v exotickom Dubaji a nič nenasvedčovalo tomu, žeby prechádzala ťažkým a bolestivým obdobím. Zatiaľ čo europoslankyňa rozdáva rozhovory na tému jej manželstva s Flašíkom všetkým médiám, jej stále ešte manžel mlčí.

Viac sa dočítate: Exkluzívne pre PLUS 7 dní: O rozvode prehovoril aj Fedor Flašík, ktorý momentálne býva v záhradnom domčeku

Podľa našich informácií podnikateľ, ktorý stál pri zrode Beňovej materskej strany Smer-SD, rozchod manželov nechcel. „Prišla s tým naozaj Monika, ale nebolo to pre neho prekvapením, videl, že to už medzi nimi nie je ono,“ priblížil nám blízky človek Flašíka. Manžel sa vraj političky niekoľkokrát pýtal, či má iného muža, vždy mu odpovedala, že nie. Zlom prišiel, keď sa manželia rozhodli rekonštruovať dom v bratislavskej Vrakuni.

„Fedor šiel automaticky bývať do domčeka na dvore, ktorý je plne zariadený a nič mu nechýba. Veď tam kedysi žila Monikina mama,“ pokračoval v rozprávaní náš zdroj. Ide o trojizbový dom s terasou, takže manželom by tam počas rekonštrukcie skutočne nič nechýbalo. „Monika však odišla bývať do bytu k synovi a už sa k Fedorovi nevrátila.“ Syna Martina má Beňová ešte z prvého manželstva.

Spoločných potomkov Flašíkovci nemajú. Na tom, že dom ostane europoslankyni, sa vraj dohodli bez zbytočných konfliktov. Flašík údajne nemá najmenší dôvod sa so svojou stále právoplatnou manželkou naťahovať o peniaze či majetky. „On chce, aby si žila dobre,“ uviedol jeho kamarát. Keďže sa Beňová po rekonštrukcii domu vráti naspäť do Vrakune, podnikateľ sa bude musieť z domčeka na dvore časom odsťahovať. Podľa našich zistení má v pláne vrátiť sa do jedného zo svojich prvých bytov na bratislavských Palisádach.

Ide o štvorizbový byt, v ktorom žil podnikateľ so svojou prvou manželkou. Momentálne ho prenajíma. Samotný Flašík sa k vzťahu s političkou vyjadrovať nechcel. To, že sa vracia do bytu z minulosti, nám však potvrdil. „Áno, dcéra sa o ten byt starala, teraz dala výpoveď nájomníčkam, aby som sa tam mohol po menších úpravách nasťahovať,“ reagoval Flašík. Kedy známy podnikateľ definitívne opustí hniezdočko lásky, zatiaľ nevie.