Ako naša redaktorka pochodila na zoznamke Pokec či rýchlom rande „speed dating“, ste si mohli prečítať v stredu. Teraz si pozrite tretiu a štvrtú skúsenosť, teda ako dopadla pri hľadaní partnera v zoznamovacej agentúre a za pomoci mágie. Samozrejme, nič nebolo zadarmo a niekedy ide naozaj o šokujúce sumy v stovkách eur.

Pomocou agentúry - Žiadni úchyláci asi nehrozia

Chcete s niekým nadviazať kontakt, no prijali by ste pomoc? V tom prípade využite služby agentúry. Najznámejšiu z nich, ktorá prevádzkuje portál „Partner na úrovni“, sme vyskúšali na vlastnej koži. Aj keď stránka pripomína klasickú zoznamku cez chat, partnerov vám na základe vašej povahy či záľub vyberá agentúra.

Lákavá ponuka však má svoje chybičky krásy a nájdenie partnera presne podľa vášho gusta, ako sľubuje stránka, vám nezaistí ani 20-stranový dotazník o vašom charaktere. Práve spomínaný osobnostný test som vyplnila po registrácii ako prvý. Reč je o naozaj dlhom a prepracovanom dotazníku s otázkami týkajúcimi sa vzhľadu až po psychologickú analýzu.

Test počas viac ako 20-minútového vypĺňania u mňa navodil dojem, že po skončení pre mňa nájdu naozaj spomínaného partnera na úrovni. Prví muži, ktorých mi poslali, mi však otvorili oči. Kým v teste som jasne uviedla, že mi na výške záleží, v návrhoch partnerov som mala mužov, ktorí boli o hlavu nižší.

Podobne to bolo aj pri záľubách či zamestnaní. Následne som si s nimi písala cez internet. Navrhnutí páni však boli príjemní a o neslušnosti nemohlo byť ani reči. Po týždni strávenom na stránke však mužov, ktorých mi zasielali, rapídne ubúdalo a nedostatok užívateľov na stránke potvrdil aj fakt, že viaceré návrhy sa opakovali.

Ak by ste sa teda rozhodli samostatne vyhľadať profily zaregistrovaných, máte smolu. Dennodenne totiž čakáte na agentúru, ktorá vám pošle svoje návrhy. Aj keď ma žiadny z pánov, ktorých mi za mesiac môjho pôsobenia na stránke poslali, neupútal, muži, s ktorými som si písala, mali záujem o vážny vzťah.

Ponuky na jednorazový sex či nejakú úchylku na tejto stránke nenájdete. Dlhšie pôsobenie na zoznamke tak nevylučuje, že si časom dokážete nájsť toho pravého. Registrácia a dlhšie chatovanie na stránke však na druhej strane nie je žiadny lacný špás. Ak chcete chatovať celý rok a vidieť pritom aj fotografie mužov, musíte zaplatiť 119 eur.

Ak to vyskúšate len na mesiac, budete ľahší o 30 eur. O akomkoľvek pokladničnom bloku sa pritom nehovorilo. Po zaplatení som žiadny nedostala, a to ani potom, ako po mojom kontaktovaní prisľúbili, že mi ho zašlú. Denný zárobok agentúry sa tak šplhá do závratných výšok, o čom hovorí aj 13 miliónov členov na svete, ktorými sa stránka chváli hneď vo svojom úvode.

Mágia lásky - Pripravte si stovky eur

Pri našom hľadaní partnera sa nám podarilo natrafiť aj na nezvyčajnú internetovú stránku, ktorá sľubuje nájsť toho pravého pomocou rituálov. Portál biela-magia.eu je vyzdobený sviečkami, anjelmi či rôznymi šamanskými predmetmi a za nemalé peniaze ponúka privolanie muža alebo ženy, ktorí budú po vás túžiť. Ak chcete vyskúšať zázraky bielej mágie, v časti kontakty stačí v skratke opísať váš problém, uviesť vek a poslať fotografiu.

Na moju žiadosť, že si neviem nájsť muža, lebo sa mi žiadny nepáči, odpovedali  emailom, že ma analyzovali a stačí, keď zavolám na uvedené číslo. S očakávaním tak beriem do rúk telefón, na druhom konci sa mi ozve žena okolo tridsiatky. „Analyzovali sme vás a zistili sme, že tam nie je prekliatie. Odporučili by sme odstránenie blokád a pritiahneme toho správneho partnera, aby ste boli šťastná,“ vysvetľuje pani, ktorá dodáva, že celý proces bude trvať u mňa približne tri mesiace.

Nebuďte počas sviatkov sami. Nájdite si partnera cez internet!

Keď sa pýtam, na akom princípe to funguje, jasnú odpoveď nedostávam. „Budete meditovať, čítať knihy a dodržiavať naše pokyny. My budeme robiť rituály, cez ktoré dostanete energiu,“ vysvetlila s tým, že osobné stretnutie môže byť, ale vôbec to nie je potrebné. „Raz týždenne si zavoláme.“ Keď požadujem hlbšie vysvetlenie, o čo tu ide, dostanem príklad, čo ma na konci rituálov čaká. „Začnú vás vyhľadávať noví ľudia a partneri, lebo sa pri vás budú cítiť dobre a bude sa vám dariť.“

Po stručnom vysvetlení prichádza na rad asi to hlavné, cena za jeden telefonát týždenne počas troch mesiacov a pár rituálov. „Čo sa týka financií, konečná cena je 900 eur,“ šokuje pani zo Zlatých Moraviec. Keď vyzvedám, čo je v cene, neurčito odpovedá. „Je to za rituály, ktoré urobím, ale ako prebiehajú, to vám vysvetlím len ťažko. Niektoré trvajú jeden deň, niektoré viac. Pri iných zas čakáme na vhodnú konšteláciu Mesiaca a planét, ale ťažko to vysvetliť,“ zahmlieva.

Negatívnu odpoveď zas dostávam pri žiadosti o splátky či menšiu sumu, dostala som vraj tú najnižšiu. Telefonát ukončíme s tým, že najskôr platba a potom ostatné.

O pár dní sa však na stránke zaregistruje ďalší človek z redakcie, a aj keď ide teraz o iný problém a celkom inú osobu, všetko ostáva nezmenené. Dokonca aj cena, ktorú som vraj mala najnižšiu, sa nemení. A s problémom si opäť poradia za tri mesiace. Kolega teda musí absolvovať totožný telefonát ako v mojom prípade a miestami sa zdá, že slečna mu iba číta vopred napísané pokyny z papiera.