Rovnako sa pýta, či nemohli zmeny vo vládnom balíku noviel súvisiacom s druhou vlnou pandémie ochorenia COVID-19 počkať do budúceho týždňa. Poukázala na nedostatočný čas naštudovať si legislatívny návrh. Upozornila na potrebu dodržiavať aspoň základné lehoty. 

Avizovala, že nebude zvolávať rokovania zdravotníckeho výboru skôr než 24 hodín po tom, ako poslanci dostanú návrh zákona. „Keď je proces rýchly, aj pri najlepšom úmysle sa môže stať chyba. To je pochopiteľné," skonštatovala Bittó Cigániková.

Skrátené legislatívne konanie nenamieta. Pýta sa, či by zmeny nepočkali aspoň do nasledujúceho týždňa, aby mali poslanci čas oboznámiť sa s návrhom, prekonzultovať ho s odborníkmi z praxe. Rozumie, že situácia je vážna a nedá sa čakať.

Nesúhlasí však, že všetky návrhy z balíka zmien treba prijímať len niekoľko hodín potom, keď sa zverejnia.
Za problematické označila body týkajúce sa dodržiavania podmienok očkovania. „Rozumiem zámeru, ktorý nepovažujem za zlý alebo nepochopiteľný," povedala.

Podotkla však, že podmienky bude zverejňovať rezort zdravotníctva a teraz nikto nevie, čo v nich bude. „Chcem vidieť Ministerstvo zdravotníctva SR, ako bude pokutovať vlastné nemocnice," podotkla s tým, že pokuta 10 000 eur pre nedodržiavanie podmienok, ktoré ešte nie sú známe, môže spôsobiť, že nemocnice nebudú chcieť očkovať.

Článok pokračuje na ďalšej strane.