Milan Žitný, bezpečnostný analytik: "Ak sa o týkalo práce, musel prísť na niečo naozaj veľké. V minulosti som zažil niečo podobné. Ale chceli iba vyvolať strach a aby som sa prestal vŕtať v danej téme. V tomto prípade však už nezastrašovali, spravili to v tichosti, aby pátranie zastavili."

Juraj Zábojník, bezpečnostný analytik: Ak sa potvrdí verzia, že to súviselo s prácou, tak je to najhoršia vec, ktorá sa mohla v našej republike stať. Priviedlo nás to do absolútnej tmy. Navonok vo czťahu k všetkým občanom a svete, je to zlá prezentácia, ale aj vo vzťahu k novinárom a médiám. Štát by im mal poskytnúť okamžite potrebnú ochranu.

Ján Baránek, politický analytik: Je nutný apel na koalíciu, ktorej hlavným cieľom by malo byť vyšetrenie vraždy mladého novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky. "Aby sa to nenaťahovalo, tak ako to bolo v prípade právnika Valka. Je dôležité, aby to čím skôr bolo vyšetrené." Podľa Baránka sa Kuciak venoval témam, ktoré sú nepríjemné voči koalícii ako Bašternák alebo Kočner, ale takisto sa dostal aj do konfliktu s niektorými farma firmami, kvôli problemamtike antikoncepcie. "Celé to treba čím skôr vyšetriť, aby nevznikali zbytočné fámy a nepodložené obvinenia."

Peter Vačok, bývalý vyšetrovateľ: Motívov vraždy novinára Jána Kuciaka môže byť viacero, ale hlavný motív môže vyplývať najmä z jeho profesijnej činnosti, myslí si bývalý šéf vyšetrovateľov Peter Vačok. "Samozrejme je rýchlosť pri vyšetrovaní veľmi, veľmi dôležitá. Je to mimoriadne závažný zločin. Pokiaľ sa potvrdí, že išlo o úkladnú vraždu vyplývajúcu z jeho povolania, tak to bude pre spoločnosť veľmi, veľmi vážne," zdôraznil Vačok. Opätovne pripomenul, že keď bude vyšetrovanie pokračovať pomaly, o to ťažšia bude rekonštrukcia a dokazovanie.

Viac tu: