Napriek tomu, že obľúbený kňaz Róbert Bezák sa stiahol do úzadia a na verejnosti ho veľmi nevídať, situáciu na Slovensku očividne dobre sleduje a vníma.

Bezák konečne prelomil mlčanie: Tvrdé slová na adresu kardinálov!

FOTO To by ste o ňom nepovedali! Bezák prezradil, čomu sa rád venuje, aj keď mu to v minulosti vyčítali

Nahlásili by Slováci korupciu? Výsledky PRIESKUMU vás prekvapia!

Neunikla mu zjavne ani kauza, ktorú vyvolala mladá exzamestnankyňa ministerstva zahraničných vecí Zuzana Hlávková. Tá nedávno upozornila na to, že počas prípravy slovenského predsedníctva v Rade EÚ nebolo v Lajčákovom rezorte všetko úplne košer. Podľa jej slov mali byť viaceré zákazky, ktoré ministerstvo zadalo, predražené.

Róbert Bezák po dlhej dobe prehovoril v pražskom Kostole sv. Jezuliatka.
Zdroj: Martin Domok

Emeritný biskup počas prednášky, ktorú mal po dlhej odmlke tento týždeň v pražskom Kostole sv. Jezuliatka pripomenul, že aj takýchto ľudí naša spoločnosť potrebuje. „Vždy bude potrebné, aby medzi nami boli nejakí Palachovia, Husovia, Giordanovia, nedá sa nič robiť. Niekto musí na seba zobrať tú váhu,“ povedal Bezák. Podotkol, že aj on sám by tiež radšej stál teraz pred ľuďmi ako trnavský biskup.

Ako však povedal, všetci byť hrdinovia nemôžeme. Poukázal aj na prípad, ktorý on sám pri svojom odchode z trnavskej diecézy zažil. Spomenul slová, ktoré mu adresoval v tom čase jeden z jeho blízkych spolupracovníkov. „Ja mám štyri deti, hypotéku. Ja nemôžem teraz povedať, že keď Bezák tak aj ja. Nemôžem teraz povedať, nebudeme jesť, ale budeme spravodliví,“ zacitoval svojho niekdajšieho spolupracovníka Bezák. A kňaz sám priznal, že takýto postoj chápe.

Podľa Bezáka všetci byť hrdinovia nemôžu, niekto by však mal.
Zdroj: sita

„Ja si nemyslím, že všetci čo sme tu zdvihneme zástavy a pôjdeme bojovať za krajší svet. Aj keď niekto by mal,“ doplnil obľúbený duchovný. Podľa neho však ostatní môžu týmto „hrdinom“ tiež pomôcť. „Existuje aj iná možnosť, nie len niekde v zákulisí povedať, že dobre to povedala tá dievčina. Aj hrdinovia potrebujú jesť, platiť účty,“ upozornil Bezák.