Diskusia o pozíciách predsedu Roberta Fica a premiéra Petra Pellegriniho , podľa Beňovej v strane momentálne neprebieha. „Myslím si, že po stretnutí predsedu strany s krajskými organizáciami takáto téma nie je aktuálne diskutovaná,“ uviedla pre portál Webnoviny.sk

Smer je strana, v ktorej voliči neočakávajú zákulisné personálne ťahy a zmeny, ako to dnes vidíme napríklad v SaS alebo OĽaNO. Náš volič očakáva stabilnú a otvorenú personálnu stranícku politiku,“ uviedla Beňová s tým, že podľa nej nie je situácia v Smere ničím mimoriadna

 

Situáciu medzi Ficom a Pellegrinim by napätím nenazývala. „Pre mňa sú zásadné otázky sociálna politika alebo zahraničnopolitické smerovanie a v týchto oblastiach som rozdielnosť názorov predsedu a premiéra nezaznamenala. Ak sa niektoré iné postoje, politické alebo osobné líšia, je to úplne prirodzené. Smer má 20 rokov a v takom dlhom období sa toho spravidla veľa zmení aj celkovo v spoločnosti,“ priblížila.

Monika Beňová.
Monika Beňová.
Zdroj: instagram

 

Na otázku, či hrozí, že Pellegrini nebude za Smer-SD kandidovať v budúcoročných parlamentných voľbách, uviedla, že by to bolo jeho osobné rozhodnutie.

Určite dôsledne zváži svoje rozhodnutie. Osobne by mi bolo ľúto, keby sa rozhodol, že nie. Je v Smere od založenia strany a odviedol kus práce prakticky na všetkých doterajších pozíciach,“ vyjadrila sa Beňová.

Ako sama uviedla na prvých miestach kandidátky do parlamentu by podľa nej mali byť štandardne predseda a podpredsedovia, krajskí predsedovia a predsedníčka, generálny manažér.

Následne sú ďalšie pozície obsadzované na návrh predsedu strany, spravidla poslankyňami a poslancami, ktorí v NR SR pôsobia. Samozrejme, sú na kandidátke napríklad aj zástupcovia Mladých sociálnych demokratov a členovia z okresných štruktúr tak, aby sa naplnila geografická reciprocita,“ vysvetlila.

O tom, že by bývalý policajný prezident Tibor Gašpar mal ambíciu kandidovať za Smer-SD, Beňová nič nevie. „Nemyslím si, že pán Gašpar by chcel vstúpiť do aktívnej politiky už v najbližších voľbách,“ podotkla.