Na verejnú ochrankyňu práv sa obrátili z dôvodu, že Dobrovodský sa cíti poškodený, pretože štát nekoná v oblasti dodržiavania jeho ľudských práv.

„To bola posledná možnosť, už som vyčerpal všetky možnosti,“ povedal Dobrovodský. V minulosti sa sám už viackrát obrátil na politikov a štátne orgány, ktoré mu však v zložitej situácii nijako nepomohli. V apríli napísal aj otvorený list premiérovi, no ten doteraz podľa neho neodpovedal.


„Zákon neplatí pre týchto asociálov a slušný človek bude trpieť,“
komentovala Dobrovodského situáciu Belousovová.

Pustila sa do politikov

Bývalej poslankyni sa nepáči ani to, ako v takých podmienkach, aké panujú u Rómov v Malackách, môžu žiť deti. „Sudkyňa vydala súdne rozhodnutie, že podmienky detí sú vyhovujúce. Tak nech tam pošle svoje deti na prázdniny,“ povedala. Zároveň odmieta aj návrhy riešenia rómskej problematiky navrhnuté Matovičom. Považuje ich za nezmysel a súčasnú situáciu len zhoršia.

„Za peniaze daňových poplatníkov sa budú odkupovať nezákonne zabraté pozemky. Čo keď ich človek nechce odpredať? Niekto ma oberie o môj majetok len preto, že si vo svojej chorej hlave povie, že si ide riešiť politické body?“ komentovala.

Nič dlžní nezostali ani exposlancovi Ondrejovi Dostálovi. „Bojuje za ľudské práva ruskej skupiny Pussy Riot, ale ľudské práva v Malackách už ho nezaujímajú, lebo z toho nemá peniaze,“ povedal Dobrovodský.