Ján Kuciak, predtým ako ho vo februári zavraždili, pracoval okrem iného aj na kauze, ktorá mapovala, ako medzinárodný drogový gang perie na Slovensku peniaze.

Nelegálny biznis na Slovensku

Podľa informácií portálu Aktuality.sk šéf medzinárodného drogového kartelu Silvio Aquino kontroloval významnú časť biznisu s kokaínom v EÚ. Aquinovci dovážali drogy z Latinskej Ameriky a maskovali ich v kontajneroch s ovocím.

Silvio Aquino mal za manželku Slovenku Silviu Liškovú, ktorá o jeho biznise mala vedieť. Vo Vysokých Tatrách si kúpili hotel, v ktorom predtým pracovala Aquinova žena.

Zadržanie Aquinovcov

V priebehu veľkej policajnej operácie s krycím menom Raak (slovensky Zásah) sa podarilo zatknúť veľkú časť tejto organizovanej skupiny. Jej šéf Silvio Aqino bol bol ešte pred vynesením rozsudku zavraždený.

Počas akcie zatkli troch zo šiestich bratov Aquinovcov, vrátane Silvia.

Vražda na objednávku

Novinár Ján Kuciak a jeho snúbenica Martina Kušnírová boli zavraždení 21. februára 2018 výstrelmi z pištole kalibru 9 mm. Okolnosti prípadu nasvedčujú, že išlo o vraždu na objednávku.

Na mieste činu vo Veľkej Mači sa našli dve nábojnice a taktiež nevystrelené náboje. Vyšetrovatelia nezistili žiadne stopy zápasu a s najväčšou pravdepodobnosťou nebolo nič odcudzené. Polícia po páchateľoch naďalej pátra.

Mohlo by vás zaujímať:

  • HANOBENIE pamiatky: Niekto svojvoľne odstránil pamätník Kuciaka a jeho snúbenice!
  • Čižnár otvorene o prípade Kuciaka: Keby som povedal, čo si myslím, bola by hystéria!
  • Kuciakova kolegyňa Holcova: Bude ďalšie pokračovanie článku, ktorý už Jano nestihol dokončiť!