Polícia na svojom facebookovom profile zverejnila informáciu, podľa ktorej ešte 11.4. bolo vznesené obvinenie proti Ladislavovi Bašternákovi za zločin skrátenia dane a poistného. Ide o zdaňovacie obdobie február 2013, v ktorom zatajil uskutočnený zdaniteľný obchod spočívajúci v prevode nehnuteľnosti - bytov nachádzajúcich sa v bytovom komplexe Five Star Residence, kde skrátila DPH vo výške 200 tisíc eur.

Bašternák si už odpykáva 5-ročný trest.
Bašternák si už odpykáva 5-ročný trest.
Zdroj: David Duducz

Bašternák bol v marci odsúdený na 5 rokov väzenia práve kvôli bytovému domu Five Star Residence. Podľa obžaloby si neoprávnene uplatňoval takmer dvojmiliónovú vratku DPH. Bašternáková eseročka BL – 202 zaplatila za byty v objekte Five Star Residence v Bratislave spolu 11,85 miliónov eur s DPH. Jeden byt s rozlohou približne 110 m2 by tak stál takmer 1,7 milióna eur. Na základe tohto obchodu si firma BL – 202 uplatnila nárok na vratku DPH od štátu vo výške 1,97 milióna eur.

 

Bašternák vlastnil firmu BL – 202 do mája 2013. Firmu potom získal Boris Duroška, ktorý ju o necelý rok predal Levente Farkasovi z Rumunska. Podnikateľ tak stihol urbiť údajný daňový podvod vo firme na konci svojej pôsobnosti v nej.

Správu budeme aktualizovať.