Ševčovič namiesto Šefčovič

Na baneri svieti ako prvé meno „Ševčovič“. Keďže ostatné mená poukazujú na ľudí, ktorí sa chystajú do boja o prezidentské kreslo, môžme sa domnievať, že autori banneru mali zrejme na mysli prezidentského kandidáta Maroša Šefčoviča.

Slávny „banner“ Hlavných správ na Urpíne v Banskej Bystrici je už minulosťou. Ocitla sa tam táto ohavnosť. Priamo pri vstupe do mesta. Len mi ešte vysvetlite, kto je Ševčovič. Jediný kandidát na prezidenta s podobným priezviskom je Šefčovič. A to je vlastne jedno. Veď 13,5 = 15. Skromne,” píše vo svojom facebookovom stause Zomri.sk.

Banner na upätí Urpínu.
Banner na upätí Urpínu.
Zdroj: Zomri OfficialChybu si všimli aj Banskobystričania. Eva (25), ktorá už šesť rokov žije v Banskej Bystriici tvrdí, že na reklame bije do oči zle napísane meno prezidentského kandidáta Šefčoviča. ,, Nedôveruje ani číslam, ktoré sa objavili pri ich menách . Zdroj tých čísel sú asi  výmysly,“ vyjadrila sa nedôverčivo.

Banskobystričan Dušan (27) si myslí, že banner je na vychytenom mieste a je naňho dobrý výhľad aj z obchodného centra. Zároveň upozornil, na to, že na banneri bola dlho reklama  konšpiračného webu Hlavnespravy.sk,  ale aj nadpis „ STOP NATO“! „V pamäti mi utkveli aj zemiaky z Bruselu,“ rozpamätal sa Dušan. Okrem toho tvrdí, že banner patrí kotlebovcom. ,,Už im to parkrát ľudia aj dorezali a zničili ale za každým si to opravili,“ povedal Banskobystričan.

Ešte v roku 2009, v čase keď Marian Kotleba (ĽSNS) kandidoval na predsedu Bansko Bystrického samosprávneho kraja sa na danom mieste vynímal bilboard s jeho menom.