Spoločný návrh poslanca OĽaNO Györgya Gyimesiho a opozičného nezaradeného poslanca Tomáša Tarabu o zákaze vyvesovať na vybrané budovy symboly hnutí či komunít propagujúcich akýkoľvek druh sexuálnej orientácie rozprúdil vášne.

Návrh zákona kritizuje aj Gyimesiho kolega z OĽaNO Andrej Stančík, ktorý ho považuje za "prvoplánové a nechutné vytĺkanie politických bodov na homofóbii a predsudkoch". Gyimesimu vytýkal, že vopred neinformoval poslanecký klub OĽaNO a s nikým nediskutoval. Aj iní členovia OĽaNO považujú menovanú iniciatívu za Gyimesiho "freestyle".

Téma zákazu dúhových vlajok je na stole aj na dnešnom rokovaní parlamentu. Odídenkyňa zo strany Za ľudí a poslankyňa SaS Vladimíra Marcinková na sociálnej sieti informovala o tom, že na historickej budove v areáli Bratislavského hradu visí dúhová vlajka, a to z okna jej kancelárie. Vo svojom statuse zároveň ostro kritizovala návrh zákona poslancov Gyimesiho a Tarabu.

FOTOGRAFIU DÚHOVEJ VLAJKY V AREÁLI BRATISLAVSKÉHO HRADU NÁJDETE V NAŠEJ GALÉRII!

VIDEO "Zabojujeme proti spiatočníkom a spiatočníckym návrhom tým, že sa zahalíme do dúhových vlajok a vystavíme ich z okien a na sociálnej sieti," hovorí poslankyňa za SaS Jana Bittó Cigániková:

Marcinková tvrdí, že návrh zákona o zákaze vyvesovať na vybrané budovy symboly hnutí či komunít propagujúcich akýkoľvek druh sexuálnej orientácie sa bude týkať nielen úradov, ale aj všetkých takých budov, ktoré sú vo vlastníctve miest, obcí, vyšších územných celkov alebo štátu. "Miesta, kde sme sa všetci bez rozdielu cítili dobre, kde bola dúhová vlajka prejavom tolerancie a rešpektu k právam každého človeka," pripomenula Marcinková. "Ak by tento návrh prešiel, aj na týchto miestach po celom Slovensku by už nebolo možné vyjadriť solidaritu dúhou, lebo väčšina týchto budov je vo vlastníctve miest, obcí, vúciek alebo štátu. A práve tam Gyimesi strká svoje homofóbne prsty," uštedrila tvrdú kritiku poslankyňa SaS svojim kolegom.

"Tento návrh má jediný cieľ. Ukázať jednej skupine ľudí, že ich tú Gyimesi a jemu podobní nechcú. Ľudí, ktorí majú rovnaké povinnosti voči štátu ako všetci ostatní, ale práva výrazne oklieštené," hovorí Marcinková. "Som presvedčená, že Slovensko nie je zatvrdnutá krajina. Politici ako Gyimesi sa nás snažia presvedčiť o obraze nenávistného čiernobieleho Slovenska, kde nemá každý miesto," napísala poslankyňa.

V tejto súvislosti sme kontaktovali aj poslanca OĽaNO Györgya Gyimesiho. Ten kolegyni Marcinkovej adresoval poriadne ostré slová! REAKCIU GYIMESIHO NA STATUS MARCINKOVEJ NÁJDETE V GALÉRII!

"Ak by tento návrh prešiel, aj na týchto miestach po celom Slovensku by už nebolo možné vyjadriť solidaritu dúhou, lebo väčšina týchto budov je vo vlastníctve miest, obcí, vúciek alebo štátu. A práve tam Gyimesi strká svoje homofóbne prsty," odkázala Vladimíra Marcinková (SaS) Gyimesimu.
Zdroj: https://www.instagram.com/p/Ccco2jpqdV4/