Možná nominácia v politike neznámeho Andreja Doležala mnohých určite prekvapila. Informáciu o tom ako prvý priniesol Denník N. Holý aj napriek strate ministerstva, post v budúcej vláde dostane.  Obsadí pozíciu podpredsedu vlády pre legislatívu a strategické plánovanie. Andrej Doležal vyštudoval Slovenskú technickú univerzitu v Bratislave. V roku 2005 skončil odbor Automatizačná a riadiaca technika. Počas svojej kariéry vystriedal viacero zamestnaní ako napríklad webový dizajnér či učiteľ.

Budúci minister dopravy Andrej Doležal.
Budúci minister dopravy Andrej Doležal.
Zdroj: Martin Baumann

Pred 10 rokmi Doležal získal svoju prvú pracovnú pozíciu v mediálnej oblasti – v televízii Markíza. Tam pracoval vyše dvoch rokov, najprv na poste námestníka technického riaditeľa a neskôr už ako technický riaditeľ. V Markíze bol zodpovedný aj za spustenie stanice Doma.

Zo súkromnej televízie prešiel na rovnakú pozíciu do verejnoprávneho média RTVS. Tam pracoval 5 rokov. Na tomto poste skončil, keď sa do vedenia televízie dostal súčasný riaditeľ Jaroslav Rezník.

Po odchode z RTVS krátko pracoval aj v televízii Joj ako riaditeľ pre distribúciu a nelineárne služby. V súčasnosti už vyše roka je riaditeľom inovácií vo firme Towercom. Táto firma taktiež pôsobí v mediálnom priemysle, stará sa o televízny a rozhlasový signál pre domácnosti. Doležal sa považuje za jedného z najväčších odborníkov na televízne technológie na Slovensku.