Ľudia musia najskôr vedieť, za čo majú platiť viac, odpovedá nekompromisne líder SNS Andrej Danko na otázku, prečo sa SNS postavila Smeru pri plánovanom zvyšovaní koncesionárskych poplatkov. Šéf druhej najsilnejšej strany vo vládnej koalícii však nešetrí ani vlastných nominantov. Podľa neho totiž, každé pochybenie treba riešiť. Hoci podľa Danka je tlak opozície prehnaný, len aby očiernila vládnu koalíciu, ministerskí nominanti SNS sú podľa neho slušní ľudia s odborným zázemím.

Danko sa po operácii výrazne zmenil: To je ale fešák!

„Verte mi, v Slovenskej národnej strane nebudeme trpieť žiadne prešľapy a omyly len preto, že ide o našich nominantov. Taký istý postoj ale očakávame aj od koaličných partnerov,“ hovorí Danko, ktorý chce do politiky vniesť viac slušnosti a odbornosti. „Pochopil som, že jediná cesta je ísť pozitívnym smerom, začať otvorene komunikovať s ľuďmi,“ dodal politik.

Slúžili zaňho omše

Azda najťažšie obdobie v živote prežíval šéf parlamentu pred mesiacom, keď musel podstúpiť vážnu operáciu žalúdka. Síce dnes už politik naplno vykonáva svoju funkciu a zúčastňuje sa všetkých pracovných stretnutí, počas svojho pobytu v nemocnici dostával aj množstvo povzbudivých správ. „S pokorou som prijal správy o tom, že silná komunita veriacich dala za moje uzdravenie slúžiť viaceré omše. Osobne si to vážim,“ povedal Danko čomu vďačí za skoré uzdravenie.

Danko otvorene porozprával o tom, ako prežíval pooperačné stavy a ako sa zotavuje, a aj tom, že to bola najbližšia rodina, ktorá pri ňom stála v najťažších chvíľach. „Bez ich podpory by som toto obdobie poznávania nemocníc nezvládol," vyznal sa Danko. Viac o tom, ako Andrej Danko prežíval najťažšie obdobie svojho života, prečo urobil niektoré kroky v politike a čo vo svojom živote ľutuje sa dočítate už v zajtrajšom vydaní denníka Plus JEDEN DEŇ!

Andrej Danko EXKLUZÍVNE: Toto mi v najťažších chvíľach zachránilo život