Návrh bol doručený v utorok na Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica.

Obvinená zo spoluúčasti na vražde

Alena Zsuzsová je obvinená zo spoluúčasti na vražde novinára Jána Kuciaka (†27) a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej (†27). Minulý týždeň ju NAKA vypočúvala k prípadu násilnej smrti exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka (†54), v ktorom tiež figuruje ako obvinená. Po niekoľkých mesiacoch ukázala svoju tvár.

Návrh na predĺženie väzby

"Prokurátor ÚŠP v utorok doručil na Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici návrh na predĺženie väzby na štyroch obvinených o maximálne povolenú hranicu, to je o sedem mesiacov," spresnila ďalej hovorkyňa.

"Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu pracovisko Banská Bystrica v utorok dostal návrh prokurátora ÚŠP Generálnej prokuratúry SR na predĺženie lehoty väzby do 27. novembra 2019 pre štyri obvinené osoby," potvrdila v utorok pre TASR hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Kuciak bol investigatívny novinár v redakcii spravodajského webu Aktuality.sk. Dvoch mladých ľudí minulý rok koncom februára zavraždili v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 milimetrov. Za jeho vraždu zaplatil objednávateľ minimálne 70.000 eur. Najskôr boli obvinené štyri osoby – spomínaná Alena Zsuzsová, ktorá mala za objednávku Kuciakovej vraždy zaplatiť, Tomáš Szabo, ktorý mal strieľať, Miroslav Marček, ktorý ho mal na miesto činu doviezť, a Zoltán Andruskó ako sprostredkovateľ.

VIAC FOTOGRAFIÍ ALENY ZSUZSOVEJ NÁJDETE V GALÉRII 
Obvinená po vypočutí nasadá do auta
Obvinená po vypočutí nasadá do auta
Zdroj: TASR

Všetci sú od jesene minulého roka vo väzbe. Alena Zsuzsová ako prvá koncom minulého roka požiadala o prepustenie z väzby. To však sudca ŠTS pracovisko Banská Bystrica zamietol a voči rozhodnutiu sudcu nepodala obvinená sťažnosť, a teda o nej nemohol rozhodovať odvolací Najvyšší súd SR.

Viac o vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka si prečítate na druhej strane.