To, že prezidentka so zákazom vychádzania počas Veľkej noc súhlasí, potvrdila v pondelok. „Sme zvyknutí cestovať po krajine a navštevovať rodinu, no to si tento rok nemôžeme dovoliť,“ povedala prezidentka s tým, že musíme „ešte pár dní vydržať“. Podľa nej si Slovensko nemôže dovoliť, aby prípadní prenášači choroby ju rozniesli do ďalších kútov krajiny. Dáme tak čas aj lekárom, aby sa pripravili na vrchol nákazy. „Spomínať na to raz budeme ako na dobu rúškovú,“zasmiala sa.

Na otázku, či bolo potrebné do zákazu vychádzania zapojiť aj armádu, Čaputová odpovedala kladne. „Vojaci už teraz pomáhajú, či už ide o stráženie hraníc, testovaní v rómskych osadách alebo pomáhanie pri repatriácii, za čo im ďakujem“ vysvetlila s tým, že pomoc v rómskych osadách je podľa nej primeraná.

„Všetko vieme strpieť vtedy, ak máme pocit, že to niekam vedie. A mám pocit, že to niekam vedie vo vzťahu k nízkym číslam,“pokračovala Čaputová. Naznačila, že by malo prísť k diskusii o zjemnení reštrikcií. „Nejaký čas po Veľkej noci by sme mohli opäť vyhodnotiť, kde v tejto epidémii stojíme,“ dodala. Podľa nej je dôležité správne sa rozhodnúť, kedy by sa opatrenia mali uvoľňovať s tým, že ochrana života musí byť prvoradá.