Pavol Vorobjov bol šéfom finančnej spravodajskej jednotky NAKA. Na tomto poste pôsobill od septembra 2017. Vlani sa priznal, že pred vraždou novinára a jeho snúbenice, Jána Kuciaka na pokyn nadriadeného lustroval v policajných databázach.
      
Vorobjov dnes medzi elitnými policajtmi Národnej kriminálnej agentúry skončil a od marca nastupuje na iné miesto v polícii v Nitre. „Po dohode s prezidentom policajného zboru požiadal Pavol Vorobjov o preloženie na inú policajnú zložku k 1. marcu 2019,“uviedol hovorca. 

Pred mesiacom o lustrovaní Jána Kuciaka v policajných databázach informoval týždenník Plus 7 dní. Táto skutočnosť sa mala udiať na jeseň v roku 2017, čiže len niekoľko mesiacov pred vraždou novinára a jeho snúbenice. Jána Kuciaka mal lustrovať práve Pavol Vorobjov, ktorý do svojej funkcie v NAKA nastúpil na jeseňń v septembri. Do funkcie ho rozkazom ustanovil niekdajší šéf NAKA Peter Hraško. 

NAKA
NAKA


Spravodajská jednotka má na starosti boj proti praniu špinavých peňazí a terorizmu.Veľmi úzko spolupracuje s bankami a inými povinnými osobami. Pod kontrolou má teda najmä rôzne finančné operácie. Podľa informácii Aktuality.sk Pavol Vorobjov už v tejto súvislosti na polícii vypovedal. Pokyn na lustrovanie Jána Kuciaka mu mal dať vtedajší policajný prezident Tibor Gašpar, ktorý je zároveň Vorobjovov sused vo Veľkých Janíkovciach pri Nitre. Gašpar však tvrdí, že taký pokyn nedal. 

Prečítajte si tiež: