Kyselovú zadržali policajti z NAKA v pondelok (14.9) v rámci akcie Plevel spolu s ďalšími sudcami a advokátom. Podľa informácií TV Markíza ju ale po niekoľkých hodinách prepustili na slobodu bez obvinenia.

Podozrenia, že mala byť zapletená do korupčnej aféry, sa nateraz nepotvrdili.  Okrem Kyselovej skončili v rukách policajtov aj emeritný sudca Pavol Polka a okresný sudca Daniel Béreš. Tí majú na rozdiel od Kyselovej na krku stíhanie za prijímanie úplatku.

Prokurátor pre nich žiada väzbu. Zadržaní a obvinení je aj advokát Ľuboš Mahdoň a priateľ Béreša Juraj Filipovič. Plénum Ústavného súdu (ÚS) momentálne rozhoduje o žiadosti generálneho prokurátora o súhlas na vzatie do väzby sudcu. 

„Predseda ÚS SR Ivan Fiačan zvolal neverejné zasadnutie pléna so začiatkom o 16.30 h. Aktuálne nie je možné predpokladať, ako dlho potrvá zasadnutie pléna Ústavného súdu a ako Ústavný súd o predmetnej žiadosti rozhodne,“ uviedla hovorkyňa Ferencová s tým, že uvedená žiadosť bola podaná v utorok o 14.15 h. O priebehu zasadnutia a prijatom rozhodnutí pléna bude ÚS SR verejnosť informovať na brífingu. Sudcom spravodajcom je sudkyňa Jana Laššáková.

Akcia s krycím názvom Plevel súvisí s korupčnou trestnou činnosťou.