U bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku zasahovala polícia. Podľa informácií TV JOJ mu kontrolovali jeho zbrane. Medzi nimi aj samopal, ktorý mal podľa zdroja TV JOJ odložený v trezore na prokuratúre.

Trnka mal všetky zbrane v legálnej držbe. "Keďže som chorý, došli skontrolovať držbu a uskladnenie. A všetky zbrane som odovzdal,"uviedol pre TV JOJ Trnka. Problémom však bolo, že všetky neboli uskladnené tak, ako majú byť.

Svoje rozhodnutie vzdať sa zbraní komentuje aktuálnym dianím v okolí jeho domu a zároveň tvrdí, že to nijako nesúvisí s obsahom nedávno zverejnenej nahrávky.

Denník N informoval, že získal 70-minútovú nahrávku rozhovoru medzi Trnkom a Marianom Kočnerom. Zvukový záznam z leta 2014 si mal urobiť Kočner. Týkať sa má údajného Trnkovho pokusu o vydieranie spolumajiteľa Penty Jaroslava Haščáka nahrávkou jeho rozhovoru v konšpiračnom byte z kauzy Gorila. Podľa Denníka N mafián vyšetruje bývalého generálneho prokurátora, vrieska naňho vulgarizmy, vyhráža sa jemu aj jeho kumpánom fyzickou likvidáciou a tým, že aj  jeho syn skončí.