Nespokojným občanom Slovenska sa nepáčia mnohé súčasné problémy, ktoré pripisujú súčasnej vláde. Ide napríklad o nezamestnanosť, stranícke nominácie, zvyšovanie cien či prepaad ekonomiky.

 

Kým predchádzajúce protesty prebehli bez politických výstupov, počas dnešného protestu majú pred rozhnevaných Slovákov predstúpiť vviacerí politici a nahlas povedať, čo si o novej vláde myslia. Protest organizuje Peter MArček, bývalý poslanec Národnej rady za stranu Sme rodina.

Na protest prišlo niekoľko stoviek občanov, ktorí zaplnili Námestie slobody pred Úradom vlády. Niektorí si so sebou priniesli slovenské vlajky, iní aj transparenty. "Do basy!"odkazoval dav Matovičovi počas zhromaždenia.

Medzi rečníkmi vystúpil aj bývalý poslanec Národnej rady Anton Hrnko (SNS). "Keď sme v roku 1993 zakladali suverénne Slovensko, ani by nás nenapadlo, že sa k moci dostanú takíto ľudia,"tvrdil vo svojom príhovore. Pokračoval v kritike premiéra v rámci riešenia maďarskej otázky, hovoril aj o zahraničnej politike Slovenska. Hrnka sa však počas prejavu dostal do potýčky so skupinkou protestujúcich. "Vy ste bozkávali izraelskú vlajku," obviňovali ho. Hrnko sa ich márne snažil presvedčiť, že tak nespravil.

FOTO z protestu nájdete v GALÉRII

Prečítajte si tiež: