Jednou z tém diskusie bola aktuálna téma - a síce balíček, ktorý schválila vláda. Medzi nimi je 13. dôchodok, zvýšenie prídavku na dieťa či zrušenie diaľničných známok. Celkový dopad na rozpočet môže byť až 800 miliónov eur, no premiér Pellegrini tento nemalý výdavok obhajoval. "Opatrenia, ktoré vláda schválila, majú slúžiť ľuďom. Ja sa na žiadne opatrenie, ktoré je v prospech obyvateľov, nepozerám, či to prinesie nejaké percentá. Aj teraz mi je jedno, či to strane Smer prinesie nejaké percentá."

Premiér zdôraznil, že ľudia si takéto opatrenia zaslúžia. Zároveň sa bojí, že po voľbách bude niekoľko mesiacov na Slovensku nečinnosť a že by sa 13. dôchodku nemuseli dočkať, ba dokonca niektorí dôchodcovia ani dožiť. 

Andrej Kiska súhlasil, že ľudia si viac peňazí zaslúžia. Kritizoval však spôsob, akým to chce Smer urobiť. "To, že sa to deje pár dní pred voľbami, je jasné, že cieľom strany Smer je odviesť zodpovednosť," povedal Kiska a takisto zdôraznil, že je to nezákonné. Poukazoval na to, že takéto opatrenia sa nesmú prijímať v skrátenom legislatívnom konaní. "Za druhé je to problém aj kupčenia," dodal exprezident.

Pellegrini povedal, že "Ďalšia časť opozície považuje zvýšenie dôchodkov a prídavkov za trestný čin. Nech si voliči urobia obraz, komu ide o ľudí."

Článok pokračuje na ďalšej strane.