NAKA Bödöra podľa aktuality.sk obvinila v kauze spojenej s eurofondami, v ktorej lietajú milióny eur. „V rámci akcie Dobytkár vzniesla NAKA obvinenie voči trom fyzickým osobám a dvom právnickým osobám za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti,“ napísala polícia na sociálnej sieti.

Uvažovalo sa, či polícia Bödöra, ktorý bol donedávna v Dubaji a najnovšie v Chorvátsku, ešte niekedy na Slovensku zastihne. No nitriansky podnikateľ sa práve teraz dostavil z Chorvátska priamo pred vyšetrovateľov NAKA na policajné prezídium v Bratislave! Pred novinármi ale nebol veľmi zhovorčivý a zhrnul to do jednej vety: „Nebudem sa vyjadrovať.“

Na polícii ale prišla pre podnikateľa nechcená situácia. „Môžeme potvrdiť, že dnes o 22:45 Národná kriminálna agentúra zadržala N.B. v rámci akcie Dobytkár, v ktorej sú vyšetrované úplatky za zatiaľ viac ako 10 000 000 eur,“ napísala polícia na sociálnej sieti.

Okrem Bödöra boli obvinené dve fyzické osoby s iniciálmi P. K. a Ľ. P.. Prvý by mal byť bratislavský podnikateľ Peter Kuba. Prepojenie medzi Bödörom a Kubom je zrejmé aj z Obchodného registra. Na Kubovu firmu ROKO bola v januári 2017 prepísaná spoločnosť nitrianskeho oligarchu BOKRAN. Druhého iniciálky sa zhodujú s menom bývalého šéfa PPA Ľubomírom Partikom, ktorý bol v kauze Dobytkát zadržaný už pred pár týždňami.

Bývalý spolumajiteľ spoločnosti ROKO, herec a podnikateľ Michal Gučík pre Plus JEDEN DEŇ povedal, že s Kubom už nie je roky v kontakte: „Ja som z firmy ROKO odišiel pred pätnástimi rokmi, čiže sa vám k jeho osobe neviem vyjadriť.“

Aktualizované (04.07.2020): Prokurátor ÚŠP navrhol vziať  do väzby Norberta Bödöra aj Petra Kubu. O väzbe pre oboch v kauze Dobytkár bude sudca Michal Truban rozhodovať na Špecializovanom súde v Banskej Bystrici v nedeľu o desiatej hodine.

Anketa
Bude podľa vás Norbert Bödör väzobne stíhaný?
  • 47%
  • 11%
  • 42%

Mohlo by vás zaujímať: