Mladý Lukáš už je podľa našich informácii vážnej operácii. Previezli ho naspäť do Národného ústavu detských chorôb.
Uplynulé dni celým Slovenskom otriasa prípad mladého Lukáša. Toho priviezli do detskej nemocnice s bolesťou brucha v júli tohto roka. Lekári však zistili, že jeho problém je oveľa vážnejší - nádor na mozgu. Prvú operáciu podstúpil ešte koncom júla. Matke Michaele po zákroku povedali, že sa skončil dobre.

Nepodarilo sa síce odstrániť celý nádor, ale to sa malo vyriešiť „ďalším drobným zákrokom". Matke sa to však nepozdávalo a začala mať podozrenia. Začiatkom septembra sa tak obrátila na kliniku neurochirurgie L. Dérera a na profesora Juraja Šteňa. Rodičia chceli, aby ich syna operoval on.

To však nedovolil riaditeľ NÚDCH Ladislav Kužela s tým, že pre chlapca by bol prevoz medzi klinikami príliš rizikový. Obe pracoviská sú pritom od seba vzdialené len niekoľko desiatok metrov, obe budovy dokonca spája spoločná stena! Konflikt vyeskaloval a tak musela nakoniec zasiahnuť až minister Kalavská.

Tá uviedla, že bude rešpektovať rozhodnutie matky. Lukášova mama sa rozhodla pre operáciu  v Univerzitnej nemocnici v Bratislave pod vedením neurochirurga Juraja Šteňa. Chlapca podľa TV JOJ aktuálne operujú a následne by ho mali previesť späť do Národného ústavu detských chorôb.