V kauze Kotlebových šekov sa naposledy predseda ĽSNS nedostavil s tým, že si musel plniť povinnosti v parlamente. Vtedy nedal súhlas na konanie v neprítomnosti, a tak samosudkyňa Ružena Sabová odročila pojednávanie, ktoré sa bude konať dnes a zajtra. „Minule som neprišiel, lebo bolo rokovanie parlamentu. Vždy, keď bude rokovanie parlamentu, tak tu nebudem môcť byť,“ povedal pred dnešným pojednávaním Kotleba. Dnes by sa mali by čítať listiny a zajtra sú na rade svedkovia.

Prokurátor podal obžalobu na Kotlebu ešte v októbri minulého roka. Predseda ĽSNS sa mal trestného činu dopustiť tým, že odovzdal trom rodinám finančný dar prostredníctvom symbolických šekov vystavených na sumu 1488 eur. „Ten súd by nás mohol oslobodiť, keďže sme nič nespáchali, nie?" povedal Kotleba pred pojednávaním.

Číslo 14 symbolizuje vetu amerického rasistu Davida Laneho, ktorá pozostáva zo 14 slov. V preklade do slovenského jazyka sa vo vete hovorí: „Musíme zabezpečiť existenciu svojho ľudu a budúcnosť bielych detí.“ Číslo 8 je vlastne písmeno H, ktoré je ôsme v abecede. 88 symbolizuje pozdrav „Heil Hitler!“ Nacisti pod vedením Adolfa Hitlera zabili počas druhej svetovej vojny šesť miliónov Židov.

Dvaja z Kotlebovho „fanclubu“ mali rúška s číslom 1984. Či to symbolizuje román slávneho spisovateľa George Orwella s názvom 1984, rok narodenia ich najznámejšieho europoslanca Milana Uhríka alebo niečo iné, sme sa zatiaľ nedozvedeli.

Anketa
Vedel podľa vás Marian Kotleba čo symbolizuje číslo 1488?
  • 80%
  • 20%