Kočner mal mať podľa TV JOJ nezákonný prístup do databázy Sociálnej poisťovne. A práve kvôli jeho protiprávnemu konaniu dnes NAKA zasahuje v jednej z najdôležitejších inštitúcií v Slovenskej republike.

Dôvodom zásahu nie je podľa polície len doplnenie dôkazov k nejakému trestnému činu, z ktorého už padlo obvinenie, ale predovšetkým nové trestné stíhanie. „Vyšetrovateľ začal trestné konanie pre podozrenie zo spáchania trestného činu neoprávneného nakladania s osobnými údajmi,“ napísala polícia na sociálnej sieti.

Polícia tiež poodkryla, kvôli komu je dnešný zásah: „Pracovná skupina „Novinár“ zasahuje v Sociálnej poisťovni a prehľadáva tam priestory s cieľom zaistiť dôkazy.“ Tie sú vraj potrebné v súvislosti s nezákonnou lustráciou v systémoch Sociálnej poisťovne. Pracovná skupina „Novinár“ je zameraná na trestné činy Mariana Kočnera.

NAKA bola kvôli Kočnerovi v pohotovosti už v januári, keď zasahovala nielen v jeho vile na Kolibe, ale aj v budovách, kde sídlia jeho firmy a dokonca aj u jeho obchodných známych: „Vykonávame 16 domových prehliadok a 9 prehliadok iných priestorov,“ napísala vtedy polícia na sociálnu sieť. Upresnila aj, kvôli čomu NAKA zasahuje: „Od skorého rána pracovná skupina „Novinár“ vykonávala zaisťovacie úkony v Bratislave, Banskej Bystrici aj na Donovaloch. NAKA dokumentuje ekonomickú trestnú činnosť.“

Pri niekdajších prehliadkach domov a nebytových priestorov našla polícia aj USB kľúč, na ktorom mali byť podľa aktuality.sk zložky o štyroch osobách, ktoré na sociálnych sieťach Kočnera kritizovali. Obžalovaný si mal dať kritikov následne prelustrovať z rôznych zdrojov a zistené informácie potom použil v odpovediach na ich komentáre. Zložky mali obsahovať až také detaily, ako sú rodné čísla a informácie o rodinných príslušníkoch. Lustrovaný mal byť aj Ondrej J., o ktorom mal Kočner zo Sociálnej poisťovne zistiť všetky jeho zamestnania do doby "lustrácie".

Anketa
Nájdu po tak dlhom čase vyšetrovatelia z NAKA niečo na Mariana Kočnera aj na Sociálnej poisťovni?
  • 83%
  • 17%

Mohlo by vás zaujímať: