Jedna osoba utrpela ľahké zranenia po tom, ako cez okno čakárne pediatrickej ambulanice v Myjave preletel vystrelený projektyl. V čase výstrelu sedeli v čakárni rodičia so svojimi deťmi, informuje spravodajský portál TV JOJ noviny.sk.

"Polícia preveruje udalosť, pri ktorej prišlo k vniknutiu projektilu strely cez okno do čakárne ambulancie detskej lekárky v meste Myjava," informovala krátko po incidente polícia na svojom Facebooku.

Podľa svedkyne udalosti mal projektyl zasiahnuť jednu zo žien v čakárni do pravého ramena. Ochrániť ju ale mala kapsička, ktorá náboj zachytila. Ľahko zranenú ženu hneď ošetrili vo vedľajšej nemocnici.

Podľa zistení polície nemalo ísť o úmyselný útok na život a zdravie ľudí v čakárni a ďalšie nebezpečenstvo v súvislosti s touto udalosťou nehrozí. Okolie budovy uzavreté nebolo a situácia bola vyhodnotená ako bezpečná, nakoľko malo ísť o zablúdenú strelu.

Kto bol strelcom, ale doposiaľ nie je známe. To, z akého typu zbrane a z akej vzdialenosti sa strieľalo, polícia nekomentuje. Vec je v štádiu vyšetrovania.

Prečítajte si tiež: