Exšéfa finančnej správy (FS) Františka Imreczeho prepustili v piatok z väzby. Rozhodol o tom špeciálny prokurátor Daniel Lipšic príkazom, a to z dôvodu, že po vykonaní procesných úkonov v tomto týždni pominuli dôvody na ďalšie trvanie jeho väzby. Informovala o tom hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Jana Tökölyová.

"Špeciálny prokurátor dnes svojím príkazom rozhodol o prepustení z väzby obvineného Františka Imreczeho a obvineného Milana G., a to z dôvodu, že po vykonaní procesných úkonov v tomto týždni pominuli dôvody na ďalšie trvanie ich väzby. Obvinení sú trestne stíhaní za pokračovací obzvlášť závažný zločin porušovania povinností pri správe cudzieho majetku a iné trestné činy v rámci veci známej pod názvom Mýtnik," objasnila hovorkyňa GP SR. Obvinení boli vo väzbe od 29. januára tohto roku.

Podľa jej slov obvinený František Imrecze sa k trestnej činnosti, ktorá sa mu kladie za vinu, priznal a úprimne ju ľutuje. Zároveň spolupracuje s orgánmi činnými v trestnom konaní na objasňovaní ďalšej závažnej trestnej činnosti. Počas akcie Mýtnik bol zadržaný a väzobne je stíhaný podnikateľ Jozef Brhel. Zadržaný bol aj jeho brat Peter Brhel. a Jana R. Brhela zobral právoplatne do väzby Najvyšší súd SR 1. marca. U neho skonštatoval odvolací súd dôvody útekovej a kolúznej väzby. Petra Brhela prepustili z väzby v apríli.

Informáciu potvrdil aj Imreczeho obhajca Miroslav Ivanovič. "Môžem potvrdiť, že dnes predpoludním bol klient prepustený z väzby krátko pred skončením jej základnej lehoty. Vo väzbe bol od 29.1.2021, pričom vyšetrovanie naďalej prebieha a ďalších ukonov sa bude zúčastňovať osobne alebo prostredníctvom svojho obhajcu," uviedol.