Za posledné dni sa na sociálnej sieti objavili hneď dve videá. To prvé, medzi Šuligom a Reichelom, okomentoval Kiska slovami: „Zinscenované video so zlými hercami.“ Druhé video, v ktorom figuruje samotný Kiska, považuje exprezident za zostrihané a opakuje, že sa proti nebude vedie antikampaň.

Pred týždňom preto podal trestné oznámenie, ale polícia ho zatiaľ nepredvolala, ani sa neozvala. Preto situáciu zobral do vlastných rúk a dnes o 9:00 sa sám a bez predvolania prihlásil na polícii. „Už týždeň žiadam políciu, aby konala. Týždeň hovorím o tom, že viem, kto pravdepodobne stojí za touto antikampaňou,“ povedal pred vstupom na políciu.

Kiska poukázal na to, že video bolo zverejnené z gmailu. „Vyzval som políciu, aby oslovila spoločnosť google s tým, kto to video zavesil.“ Predseda strany Za ľudí nakoniec ukázal obálku a povedal: „Tu v tejto obálke je meno človeka, ktorý za tým stojí. Je to poslanec parlamentu za stranu Smer.“ V obálke mal vraj veci od etických hackerov. Kiska pred vstupom povedal: „Chcem, aby polícia konala. Meno zatiaľ nepoviem.“

Prečítajte si tiež: