Situácia okolo Kolíkovej začína pripomínať dobu, kedy bol pri moci Smer. Známa veta „Za všetko môže vláda Ivety Radičovej“ časom zľudovela. Najnovšie je v kurze Kolíková, ktorá už nie je len terčom kritiky Smeru, ale aj Matovičovho hnutia. OĽANO pri stretnutí s ministerkou zaujímalo verejné obstarávanie v súvislosti s budovou, kde sídli jej rezort.

„Dozvedela som sa od Matoviča, že pán Brodňan, ktorý by mal byť v štruktúre prenajímateľa (budovy v ktorej sídli Ministerstvo spravodlivosti, poznámka redakcie), tak sa nachádza aj v spoločnosti, v ktorej je spoločníkom môj brat,“ povedala Kolíková o najnovších výhradách OĽANO. Predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš chce o situácii dokonca informovať premiéra Eduarda Hegera. „Verím, že ministerka všetky veci jasne vysvetlí,“ povedal Šipoš.

Záhadou ale je, ako má Kolíková vysvetľovať niečo, čo sa udialo za čias ministrovania Gábora Gála, kedy na danú vec nemala vplyv. Zmluva o prenájme budovy medzi Ministerstvom spravodlivosti a Výskumným ústavom zváračským, ktorého predsedom predstavenstva je Vladimír Brodňan, bola totiž podpísaná v čase, kedy bol šéfom rezortu spravodlivosti Gál a Kolíková na ministerstve nepracovala. „Ponuky prišli v auguste, kedy som z ministerstva odchádzala (pôsobila vo funkcii štátnej tajomníčky, poznámka redakcie). S Gálom som nenašla žiadnu spoločnú reč hodnotovo, ani ľudsky. Nevydržala som to a odišla. Po tom, čo som odišla, boli ponuky vyhodnotené a rok na to boli uzatvorené zmluvy,“ povedal Kolíková. Celé jej podrobné vysvetlenie k tejto kauze vysvetlila ministerka v tomto videu:

Kolíková počas svojej diskusie s verejnosťou na sociálnej sieti objasňovala aj situáciu okolo dôvodov, pre ktoré ju chce Smer odvolať z funkcie. Ficovci ministerke vyčítajú, že jej nevlastná sestra Zdena Ivanková mala pripraviť ľudí o 15-tisíc eur. Kolíková ale tvrdí, že o probléme nevedela a akonáhle to z brífingu Smeru zistila, situáciu vyriešila. Nevlastnú sestru odvolala z funkcie konateľky z ich rodinnej firmy MK REAL. Ivanková podľa Obchodného registra vo funkcii nefiguruje od 3. mája.

VEĽAVRAVNÝ STATUS MÁRIE KOLÍKOVEJ K VZNIKNUTEJ SITUÁCII NÁJDETE V NAŠEJ GALÉRII. 

Prečítajte si aj: