Vaľová má, zdá sa, všestranné zameranie. Je bývalou zootechničkou, majiteľkou salónu krásy a od roku 2000 aj političkou. Okrem parlamentných lavíc sa venuje aj športu v rodnom meste. „Pôvodný futbalový klub pri mojom nástupe do funkcie bol zadĺžený. Prebrali sme ho, keď bol v siedmej lige, teraz je v tretej,” opísala svoje začiatky. Mužstvo dokonca rozšírila o hráčov zo zahraničia, do tímu dotiahla niekoľko Srbov. „Počula som, že sú to futbaloví zanietenci a majú v sebe bojovnosť. Veď mať odvahu sa oplatí,“ vysvetľuje svoj počin.

Poslankyňa Jana Vaľová nedá na svojich futbalistov dopustiť
Zdroj: archív


Pred dvomi mesiacmi spolu s prezidentom Slovenského futbalového zväzu Jánom Kováčikom a reprezentačným trénerom Jánom Kozákom prestrihávala pásku na novom štadióne, ktorého súčasťou je aj multifunkčné ihrisko. Pribudnúť by malo aj futbalové ihrisko s umelou trávou. „Vyrastali tu veľmi dobrí hráči aj pre reprezentáciu.  Rád by som sa dožil toho, že by som aspoň jedného z nich mohol trénovať v reprezentácii,“ povedal pri otváraní štadiónu Kozák.
Okrem futbalu sa známa smeráčka venuje aj hokeju. V minulosti bola prezidentkou hokejového klubu, dnes ich chodí podporovať na zápasy.