Cez leto sa podľa Blahu opozícia vyfarbila „Slováci už vedia, čo je to ten ich liberalizmus. Pedofília, drogy, hádky, podvody,“začal zostra. Premiéra by sme podľa neho mali ako z kultového filmu Trainspoting. "Už vieme, že Truban bral marihuanu a LSD, aj to, že o tom klamal, aj to, že drogy propagoval v školách. A na sieti ponúkal aj "5 gramov bieleho" - čo tým asi tak myslel. Sex, drugs and rock 'n' roll,“ reagoval Blaha na drogovú kauzu lídra progresívcov.

Michal Truban
Michal Truban
Zdroj: TASR

Ak by bol ministrom školstva Martin Poliačik, ktorý sa v minulosti priznal k užívaniu drog , deti by v školách podľa Blahových slov namiesto učebníc fasovali striekačky. Martin Poliačik nám napísal, že sa k Blahovým tvrdeniam nebude vyjadrovať.

Marxista tiež v statuse napísal, že ak by Kiska „ preliezol“ cez päť percentné volebné kvóru,  tak "do dvoch týždňov odpredá popradskej mafii Bratislavský hrad." Rovnako ako Poliačik Blahu odmietol komentovať.

Pre opozičníkov má tip aj na ministra kultúry. Mal by ním byť kresťanský demokrat Alojz Hlina. „S liberálmi sa bratríčkuje, aj keď obhajujú drogy. Vajatá pri registrovaných partnerstvách a celý program KDH trhá na franforce,” píše Blaha. „A už vieme, že ak to budú chcieť zložiť (vládu -pozn. red.), potrebovať budú aj Borisa Kollára z európskej krajne-pravicovej frakcie Salviniho a Le Pénovej - len si predstavte, ako slniečka z PS podpisujú koaličnú dohodu s Le Pénovej satelitom na Slovensku. Ak sa toto stane, umriem od smiechu,“ pokračoval Blaha.

Šéf KDH Alojz Hlina
Šéf KDH Alojz Hlina
Zdroj: EMIL VAŠKO/Plus JEDEN DEŇ

Okrem Kollára  sa podľa neho nezaobídu bez Maďarov. Aj v tom vidí Blaha verný marxistickej ideológii problém: „Maďari sa najskôr musia spojiť, aby sa dostali do parlamentu, čo by bol ďalší mimoriadne cenný príspevok do dejín politickej stability."

Ak sa všetko naplní tak „Slovensko dopadne ako Ukrajina. Rozkradnutá, plná nenávisti, zloby, bordelu a sociálnej nestability,“ uzavrel poslanec.