Práca hovorkyne premiéra je sama o sebe náročnou.V čase politických turbulencií, ktoré vyvrcholili podaním demisie predsedu vlády, sa makalo ešte viac. Pre predĺženu ruku Roberta Fica Beatrice Szaboóvu to znamenalo pracovať nielen na úkor vlastného času, ale zdá sa aj zdravia.

Beatrice Szabóová zmorila práca až tak, že skončila v nemocnici
Beatrice Szabóová zmorila práca až tak, že skončila v nemocnici
Zdroj: archív

  • Najväčšie protesty v dejinách Slovenska pokračujú. Hlava Kaliňáka a Fica im už nestačí!

Kolotoč povinností sa totiž odzrkadlil aj na jej zdravotnom stave. Dnes totiž skolabovala! "Extrémne vyčerpanie," znelo od jej lekára. Jej stav bol natoľko vážny, že jej museli dať infúzie. Aj keď o návšteve nemocnice veľmi hovoriť nechcela, pre Plus JEDEN DEŇ predsa len prezradila aj ďalšie dôvody jej kolapsu. "Posledné týždne som málo spala a jedla," povedala.

Značne pochudnutá Szaboóva nie je vo svojej práci žiadnym nováčikom. Za sebou má kariéru novinárky a dve hovorcovské funkcie. Stálou tvárou Úradu vlády SR je od roku 2012, pričom premiéra sprevádzala doslova na každom kroku.

Hovorkyňa predsedu vlády si svoje súkromie dobre stráži. Vie sa o nej, že v roku 2010 sa vydala za svojho dlhoročného priateľa Erika Hudáka. Po svadbe začala používať priezvisko svojho manžela a na verejnosti sa začala objavovať už ako Beatrice Hudáková. 2013Po necelých troch rokoch však nasledoval rozvod. Beatrice sa po tejto udalosti vrátila k svojmu dievčenskému menu.

Prečítajte si tiež: