Zbavte sa zbytočných poplatkov

Vedeli ste, že Slováci počas roka vyhodia za vedenie účtu priemerne 43 eur? Táto nemalá čiastka totiž vyšla v prieskume, ktorý porovnával poplatky za bežný účet v 11 bankách. Ak aj vy odmietate bankám platiť za bežné služby, založte si účet v banke, ktorá zaň poplatky nepýta. Taký teraz môžete nájsť napríklad v online banke Zuno. Stačí, ak pri platbách pravidelne používate kartu a vedenie účtu máte zadarmo.

Znížte si nevýhodný úrok

O konsolidácii a možnosti preniesť si svoj úver do novej banky ste určite počuli. Ak vám iná banka ponúka lepšie podmienky pri splácaní, prečo to nevyužiť? Na novej pôžičke môžete získať výhodnejší úrok a ušetriť tak na celkovej sume, ktorú banke uhradíte. Dokonca vyriešite aj prípadné problémy s neprehľadným spravovaním viacerých pôžičiek. Dnes nie je problémom ani to, ak ste si pôžičku vzali v nebankovke, banky konsolidujú aj také úvery.

Nepožičiavajte si draho

Aj v prípade, že potrebujete pôžičku je dobré myslieť na šetrenie. Nezabudnite preto sledovať viaceré ponuky na trhu a vzájomne ich porovnať. Dobré je tiež informovať sa o tom, aké iné náklady sú v jednotlivých bankách s pôžičkou spojené. Niekedy si totiž banka môže účtovať za jej poskytnutie vopred stanovené percento z požičanej čiastky a ani neviete, ako sa vám pôvodný úver predraží. Poobzerať sa môžete po banke, kde si podobné poplatky neúčtujú. V Zuno vám úver poskytnú bezplatne, navyše s najvýhodnejším úrokom na trhu – od 6,9 %.

Spravujte financie efektívnejšie

Chodenie do banky kvôli čomukoľvek, čo si dnes viete vybaviť aj z domu, je už minulosť. V opačnom prípade miniete množstvo času a ako všetci vieme, aj čas sú peniaze. V bankách, ktoré fungujú online si viete všetko zariadiť cez mobilnú aplikáciu, alebo internet. Okrem klasických operácií, kontroly spotreby, či prevodov, dnes vybavíte online aj otvorenie účtu, či žiadosť o pôžičku.