Opozičná kandidátka Zuzana Čaputová, ktorú  Andrej Kiska v prezidentskej kampani podporil, sa práve voči nemu v diskusii Denníka N ostro vyhranila. Na otázku, či by Kiska mal ostať v straníckej politike, uviedla,  že po daňovom delikte by v politike nepokračovala.

Ja by som do politiky nešla, hoci si ho ako politika vážim," vyhlásila v diskusii.

Kiska čelí problémom pre svoju prezidentskú kampaň a firmu KTAG. V tejto súvislosti prebieha aj stíhanie, ktoré sa má týkať neoprávnenej vratky DPH vo výške 155 633 eur, ktorú si KTAG vypýtala od štátu. KTAG platila Kiskovi prezidentskú kampaň a sumu si potom dala do nákladov. V minulosti bol na poste konateľa firmy i sám prezident. Kým zastáva svoj úrad, nie je ho možné obviniť.

Kiska čelí problémom pre svoju prezidentskú kampaň a firmu KTAG.
Zdroj: archív

Voči svojmu podporovateľovi sa však neohranila len Čaputová. Smerom podporovaný kandidát Maroš Šefčovič sa zase vymedzil voči expremiérovi Robertovi Ficovi.

Eurokomisár odmietol konšpirácie, podľa ktorých za zhromaždeniami aktivistov Za slušné Slovensko stál finančník George Soros. Fico zase naopak tieto vyhlásenia viackrát  vo svojich verejných vystúpeniach zopakoval.

To však nie je jediné s čím sa prezidentský kandidát so šéfom vládnej strany nezhoduje. Podľa vlastných slov by tiež, na rozdiel od Fica, nikdy nevyhlásil, že slovenskí novinári sú najväčší zločinci, s nádejou, že on bude  s novinármi na Slovensku  vychádzať korektne.