1. Aký portál zvoliť?

Nie je to jedno. Je síce pravda, že ponuka akciových webov je podobná, pretože mnohí predajcovia, ktorí dávajú zľavové kupóny, inzerujú na viacerých miestach zároveň. Napriek tomu vám odporúčame reagovať iba na ponuky overených portálov, ktoré úspešne fungujú dlhší čas. Znížite tým riziko, že naletíte podvodníkom.

2. Čo je to za adresa?

Ak sa dostanete na webstránku, ktorú nepoznajú ani vaši známi, hoci zľavové portály využívajú často, pribrzdite! A to aj vtedy, ak sa vám adresa javí ako dôveryhodná! Nejde náhodou o podvod? Odpoveď na túto otázku sa dozviete jedine vtedy, ak zavoláte priamo do prevádzky, kde si chcete zľavový kupón kúpiť. Urobte to!

3. Registrácia je výhoda

Nakupovať môžete aj vtedy, keď sa na zľavovom portáli nezaregistrujete. Pamätajte však na to, že prihlásení zákazníci majú rôzne výhody. Môžu napríklad zbierať kreditné body, za ktoré získajú ďalší kupón. Navyše na niektoré zľavy majú nárok iba verní či registrovaní klienti. Chyťte aj vy zľavu v zľave!

4. Buďte rýchli

Väčšina portálov nasadzuje nové zľavy ráno, takže vtedy je najväčšia šanca, že objavíte niečo naozaj výhodné. Ak nakupujete drahší tovar alebo službu, nebojte sa zatelefonovať priamo predajcovi, či ponuke správne rozumiete.

5. Overte si výšku zľavy

Tá vás síce niekedy ohromí, ale oplatí sa preskúmať, za akú sumu predajca ponúka napríklad pobyt či kozmetický zákrok bežne a čo všetko zľava zahŕňa. Pri pobytoch si overte, či vám termín vyhovuje – toto sa cez zľavový portál nedozviete.