Je o vás malo informácií z dohľadateľných a verejných zdrojov, ste skôr ako tajomná pani Columbová, prezraďte niečo o sebe…
- Narodila som sa v Poprade, no pochádzam z Hranovnice, to je 10 kilometrov od Popradu. Tam som skončila základnú školu, potom gymnázium v Poprade. Študovala som na Vysokej škole stavebnej v Košiciach. Pre mňa to bolo z Popradu do Košíc bližšie, tak som volila radšej to. A som skôr taký domáci typ.

Aká bola vaša pracovná kariéra?
- Po škole som začala pracovať v stavebníctve, v Poprade vo Svite, kde som začínala od začiatku ako stavby vedúca. Keď som sa vydala, tak som išla do Bratislavy, kde sa nám narodili dve dievčatá, s ktorými som bola doma. Presťahovala som sa do hlavného mesta pre manželovu prácu.

Predpokladám, že už asi spolu s ním...
- Áno, áno, áno (smiech). Ja som prvýkrát vydatá a manžel je druhýkrát ženatý.

V Bratislave ste už ostali doma a venovali sa iba rodine?
- Keď sa narodili dievčatá, bola som doma. A potom som pracovala v sporiteľni na správe majetku, čo je tiež také podobné. Odtiaľ som odišla a pracovala na ministerstve spravodlivosti na oddelení kontroly. Bola to trošku iná práca, ale chcela som to skúsiť. Tam som začala, už keď manžel nebol minister. Keď nastúpila pani Žitňanská (vtedajšia ministerka spravodlivosti Lucia žitňanská, pozn. red.), musela som odísť. Bol to pre mňa šok, lebo som nevedela, prečo.

Zistili ste to neskôr?
- Viedla som v tejto spojitosti súdny spor a Žitňanská mi musela za nezákonnosť vyplatiť vyše 10-tisíc eur.