Vláda vyhlásil odmenu 1 milión eur za informácie vedúce k chyteniu páchateľa dvojnásobnej vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny. Vytvorený bude taktiež špeciálny tím, v ktorom budú ľudia z NAKA, Generálnej aj Špeciálnej prokuratúry ale aj Slovenskej informačnej služby a ministerstva vnútra. Vyhlásil to sám šéf vlády Robert Fico.

"Naša prvoradá úloha je chytiť vrahov. Potom bude možné hovoriť o motívoch a o tom, čo sa vlastne udialo," povedal premiér a dodal, že pokiaľ bola motívom vraždy Kuciakova práca, považuje to za útok proti demokracii a slobode tlače. Fico zároveň oznámil, že generálna prokuratúra bude tomuto prípadu venovať mimoriadnu pozornosť.

"Keďže ide podľa všetkého o úkladnú vraždu, táto vec bude dozorovaná špeciálnou prokuratúrou a jej najskúsenejšími prokurátormi. Tiež sme sa dohodli, že sa vytvára špeciálny tím, v ktorom budú predstavitelia generálnej a špeciálnej prokuratúry, ministerstva vnútra, policajného prezídia a SIS," povedal premiér.

Investigatívneho novinára portálu Aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho snúbenicu našla polícia zastrelených v nedeľu v neskorých večerných hodinách v rodinnom dome v obci Veľká Mača. Ako dnes informoval policajný prezident Tibor Gašpar, vražda pravdepodobne súvisí s jeho prácou.

Správu budeme aktualizovať