Nadmerné potenie

Nadmerné potenie môže byť spôsobené zvýšenou fyzickou aktivitou, psychickou záťažou, stresom, horúčavami, pikantným jedlom alebo hormonálnymi zmenami. Ak sa potíte aj vtedy, keď k tomu neexistuje zjavná príčina, hovoríme o ochorení hyperhidróza.

Pokiaľ ste v pokoji, nevykonávate fyzickú aktivitu a ani nie ste v stresovej situácií, no napriek tomu sa nadmerne potíte, je vhodné vyhľadať lekára. Nadmerné potenie totiž môže signalizovať aj vážnejšie zdravotné problémy ako je ochorenie štítnej žľazy alebo cukrovka.

Ako bojovať s nepríjemným pachom?

Pot ako taký nezapácha. Pach spôsobujú baktérie, ktoré rozkladajú bielkoviny a mastné kyseliny z potu. Najviac sa tento problém prejavuje v podpazuší, pretože sú tam najlepšie podmienky pre množenie sa baktérií.
S nepríjemným zápachom sa dá bojovať dostatočnou hygienou, ktorá by mala byť zvýšená hlavne v letných mesiacoch a pri fyzicky náročných aktivitách. Pomôže aj dostatok čerstvého ovocia, zeleniny a spánku. Účinným prostriedkom sú samozrejme deodoranty a antiperspiranty.

Na neutralizáciu pachov je dostačujúci deodorant ako je Perspi Rock Natural Deodorant vyrobený na báze minerálnej soli. Účinnejšie sú antiperspiranty, ktoré ovplyvňujú činnosť potných žliaz. Nadmernému poteniu zabráni vysokoúčinný Perspi Guard Antiperspirant Maximum 5, ktorý stačí aplikovať 1-2 krát týždenne. Antiperspirant je neparfumovaný, môžete ho bez starostí kombinovať s vašim obľúbeným deodorantom alebo parfumom.

Viac o produktoch na: www.perspi-guard.sk