Práve náš portál Pluska.sk priniesol ako prvý informáciu, že na kapitánskej lavičke slovenského daviscupového tímu bude sedieť Dominik Hrbatý. O súboji medzi ním a Karolom Kučerom malo za zatvorenými dverami rozhodnúť 13 hlasov delegátov, pričom na zvolenie stačila nadpolovičná väčšina, čiže sedem hlasov.

„Som presvedčený, že v prípade oboch kandidátov by prišlo v našom tíme k pozitívnemu oživeniu. Každý z nich má svoje veľké kvality. Domino je ambiciózny človek, ktorý vie, čo chce a ako to chce dosiahnuť, čo je pre vedúcu pozíciu kapitána asi najdôležitejšie. Navyše je to srdciar, ktorý svojím prístupom už inšpiroval ostatných ako hráč a verím, že teraz aj ako kapitán. Teším sa na toto obdobie,“ povedal exkluzívne pre Plus JEDEN DEŇ slovenský tenista Andrej Martin.

„V prvom rade sa chcem poďakovať Milošovi Mečířovi. Bol som s ním v tíme asi 10 rokov a prajem mu skoré uzdravenie. Dominik Hrbatý je veľmi dobrá voľba, čo všetci hráči vítame. Je to legenda, miláčik tribún a určite priláka do hľadiska aj fanúšikov. Bude burcovať hráčov a motivovať ich. Podľa mňa je to obrovský prínos do tímu a všetci hráči sa tešíme na spoluprácu,“ prezradil nám Martin Kližan.

Dominik Hrbatý sa stal novým trénerom daviscupového tímu.
Zdroj: MICHAL SMRCOK

„Rád by som sa poďakoval Milošovi Mečířovi za to, že bol dlhé roky kapitánom a neraz mi dal dôveru nastúpiť za národné farby. Určite to bude pre Dominika veľká výzva, takže uvidíme, ale verím, že sa s ním dostaneme do svetovej skupiny Davisovho pohára,“ povedal pre nás špecialista na štvorhru Igor Zelenay.

Hrbatého protikandidátom bol Karol Kučera, kolega z tímu, ktorý sa v roku 2005 prebojoval do finále MS pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Slováci vtedy v domácom prostredí v NTC podľahli Chorvátom 2:3, rozhodnutie padlo až v záverečnej dvojhre. Hrbatý, Kučera aj smutný hrdina spomenutého súboja o "šalátovú misu" spred tucta rokov Michal Mertiňák sú držiteľmi Ceny za oddanosť reprezentácii v Davis Cupe od ITF. Ponuku od STZ na funkciu kapitána neprijal Marián Vajda, bývalý kouč Hrbatého, ale aj srbského nedávneho lídra singlového renkingu Novaka Djokoviča.

Tridsaťdeväťročný Bratislavčan Hrbatý je niekdajším 12. mužom svetového rebríčka, v singli na hlavnej profesionálnej úrovni ATP World Tour nazbieral 6 trofejí. Semifinalista parížskeho antukového grandslamového Roland Garros 1999 sa dvakrát radoval z Hopmanovho pohára miešaných reprezentačných tímov v austrálskom Perthe (2005 a 2009), raz z ATP World Team Cupu reprezentačných družstiev mužov v nemeckom Düsseldorfe (2000) a v sezóne 2005 sa výrazne podieľal na spomenutom prieniku SR do finále Davis Cupu, v tom istom roku sa stal aj Športovcom roka na Slovensku.

V súčasnosti sa venuje najmä trénersko-metodickej práci, po dlhodobej kooperácii s Tureckou tenisovou federáciou (TTF) sa zapojil do rozvojových programov STZ. V utorok ho na galavečere v Národnom tenisovom centre v rámci vyhlasovania výsledkov ankety Tenista roka 2017 v SR uviedli do Siene slávy slovenského tenisu.