Bývalá austrálska tenistka si servítku pred ústa nebrala. Margaret sa otvorene postavila proti manželstvu párov rovnakého pohlavia. Vyhlásila tiež, že bude bojkotovať národnú leteckú spoločnosť Qantas, ktorá verejne podporuje homosexuálov.

PLUSMÁNIA DENNÍKA PLUS JEDEN DEŇ pokračuje i na online! Je tu DRUHÁ ŠANCA! Máš nálepku PLUSMÁNIE z dnešného dňa? Si stále v hre o 317 megacien na on-line každý deň!

Tieto prehlásenia však pobúrili tenisový svet. Do Courtovej sa pustila aktuálna austrálska tenisová jednotka Samantha Stosurová. Absolútne odsúdila jej správanie a volá po spravodlivosti. Pridali sa aj ďalšie hráčky.

Ozvala sa tiež legendárna Martina Navrátilová, ktorú 74-ročná Courtová slovne napádala práve kvôli jej orientácii. Česká rodáčka, ktorá reprezentovala USA vyzvala tenistky, aby v budúcom roku na Australian Open bojkotovali kurt pomenovaný práve po Margaret Courtovej. Stosurová však nie je príliš optimistická v tom, či sa to napokon podarí.

„Kurt je pomenovaný po Margaret Courtovej práve kvôli tomu, čo v tenise dokázala. S jej názormi nesúhlasím, ale uvidíme, čo bude, až sa budúci rok vrátime na Australian Open. Kto bude chcieť hrať v Aréne Margaret Courtové a kto nie,“ prezradila šampiónka US Open z roku 2011.

Ikona austrálskeho tenisu, ktorá získala počas svojej bohatej kariéry 24 singlových grandslamových titulov a je radená medzi najúspešnejšie tenistky všetkých čias kritizovala v minulosti aj ďalšie krajanky. Tenistke Casey Dellacquaovej poslala ešte v roku 2013 štipľavý odkaz po tom, čo Casey a jej priateľke narodilo prvé dieťa.